Zabıta Memuru Nasıl Olunur

Zabıta Memuru Nasıl Olunur
4 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 565 kez okundu.
Reklam

Zabıta nasıl olunur ? Belediyelerin açtığı kadrolardan birisi de zabıta bölümüdür. Bu bölüme alımlar birkaç farklı yoldan yapılmaktadır. Lisans mezunları arasından, lise mezunları arasından veya uzman çavuş olup sözleşmesi biterek herhangi bir yerde memurluk hakkını elde eden kişiler arasından seçilmektedir. Zabıta nasıl olunur sorusunun en önemli yanıtı ise kişilerin bu mesleği yapmaktaki amaçları olacaktır.

Zabıta nasıl olunur öncelikli olarak lise mezunu olmaları gereklidir ancak bu durumun değiştiği koşullar vardır. Kişilerin ataması ise belediyelerin açtıkları kadrolara göre belirlenecektir. Bu alımlar ise yine mülakat sistemi ile olmaktadır. Dışarıdan alımlarda çoğunlukla KPSS şartı da yine eleme yöntemlerinden birisi olarak belediyeler tarafından zabıta sınavlarında mevcuttur.

Zabıta olmak için askerlikte aranan diğer durumlarda mevcut olmaktadır. Zabıta nasıl olunur sorusu ise bu durumda boy ve kilo durumları olarak karşımıza çıkacaktır. Boy ve kilo ölçümleri bu durumda önemlidir. 160 boy sınırı olarak verilmiştir. Bayanlarda ve erkeklerde ise bu durum değişiklik gösterecektir. Bütün bunların yanı sıra zabıta olmak isteyenlerin belediyelerin ilanlarını beklemeleri de gereklidir.

Aklınıza takılan bir soru olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabilir.

Etiketler:

Zabıta Memuru Nasıl Olunur Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ozkan dedi ki:

    Slm lise terk kim şartlar uyuyor sadece eğitim durumu uymuyor zabitaliga girmek istiyorum ne yapmak gerekiyor

    1. personelmemur dedi ki:

      Eğitim durumunu düzeltmeniz gerekiyor yoksa zabıtalığa giremezsiniz.

Sayfa başına git