Zabıta Maaşları Ne Kadar

Zabıta Maaşları Ne Kadar
1 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 404 kez okundu.
Reklam

Zabıta Maaşları Ne Kadar 2017

Zabıta Maaşları Ne Kadar 2017, Zabıtalar belediyelere bağlı olarak çalışırlar. Görevleri halkın huzur ve güvenliğini sağlamak, asayişin düzgün şekilde yürütülmesine destek olmaktır. Belediyeler belirli dönemlerde zabıta alımları gerçekleştirirler. Zabıta maaşları da devlet memuru maaşları gibi hesaplanır fakat aynı belediyede çalışan diğer hizmetlilerden farklılık gösterir. Çeşitli tazminatlar ve ilave ödeneklerle maaşları artar.

Zabıta nasıl olunur ?  Zabıta memurları genellikle sahada çalıştıkları için sosyal denge tazminatı alırlar. Ayrıca nöbet tuttuklarından fazla mesai ücretleri de eklenir. 2017 yılı için zabıta memuru maaşları yaklaşık 3000 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir. Denge tazminatı olarak da aylık 950 TL civarında ödenek alırlar. Büyük şehirlerde çalışan zabıtalar 24 saatlik mesai dilimlerinde görev yaparlar. Küçük şehirlerde ve ilçe belediyelerine bağlı çalışan zabıta memurları ise gece 12’ye kadar çalışırlar.

Güvenlik ve kolluk hizmetlerine yardımcı birim olarak görev yapan zabıta memurlarının maaşlarına yılda 2 kere zam gelir. Ocak ve temmuz aylarında olmak üzere belediyelerin belirlediği oranlarda artırılır. Bu oranlar belediyelere göre değişmekle birlikte ortalama ücretler 3700 TL civarındadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Zabıta Maaşları Ne Kadar 2017, Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Zabıta Maaşları Ne Kadar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mehtap dedi ki:

    Yaş limiti varmı zabıtalıkta lütfen bilgi bekliyorum.aranan şartlar nedir.

    1. personelmemur dedi ki:

      kpss puanı ile alım yapılırsa orada yayınlanan klavuza göre hareket etmek gerekir eğer geçiş yapacaksanız o belediyenin tutumuna göre değişiyor.

Sayfa başına git