Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar

Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 304 kez okundu.
Reklam

Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar 2017 

Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar 2017, Zabıt katibi devlete tabi tutulan 657 devlet personeli olarak devlet görevlisidir. Zabıt katibi, adalet bakanlığınca atanan yardımcı yardımcı personeldir. Zabıt katibi maaşları rütbeye göre değişmektedir.

zabıt-katiplibi-maaşı-ne-kadar

Zabıt Katibi Nasıl Olunur ? Zabıt katibi, adliyelerde, bölge idarede, iş mahkemelerinde, seçim kurullarında yada müdürlüklerde, icra dairelerinde çalıştırılmak için eğitim gören adalet bakanlığı tarafından genel idare hizmetlerine atanan memur olarak tanımlanır. Zabıt katibi sadece kalem ve sekreterlik işlerini yapan bir memur olarak görülsede görevleri arasında, yargı erkinin periferinde ki görevlisi olup aynı zamanda çalıştığı kurum ile kamu arasındaki bir ara yüzdür. Herhangi bir istek ile savcı yada mahkemeye, dilekçe, şikayet, istek yada dilek üzerine mahkemeye başvuran kişilerin ilk muhatap oldukları kişidir. Zabıt katibi maaş politikası farklılık göstermektedir.

Zabıt katibi yazı işleri gözetiminde yazışmalar yapmak, kayıt tutmak, saklamak, evrak akışını ve düzenini sağlamak,  evrak arşivleme düzenini kurarak ihtiyaç anında evraklara en kısa sürede ulaşmayı sağlamak görevleri arasındadır. Zabıt katibi maaşı dört yıllık mezun ise iki bin, iki bin beş yüz tl arasında,  kıdem aldıkça fiyat politikası değişim göstermektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Zabıt Katibi Maaşı Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git