Yüzdeki Benler Asteğmen Olmaya Engel Mi

Yüzdeki Benler Asteğmen Olmaya Engel Mi
17 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.
Reklam

Yüzdeki Benler Asteğmen Olmaya Engel Mi ?

Yüzünde ben olan bir kişinin asteğmenlik görevini yerine getirmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından belirtilen ön sağlık muayenesi uygulama esaslarında belirtilen herhangi bir ‘ben’ vurgusu yapılmamıştır.

Ön sağlık muayenesinde, sizi muayene eden sağlık personeli, kişinin askerliğe, yedek subaylığa uygun olup olmaması konusunda vücutsal olarak herhangi bir engel teşkil edip etmediği incelenir. TSK tarafından belirtilen hususlarda, kişinin vücut yapısının düzgün olması ve her açıdan sağlam olması gerektiği belirtilmiştir. Ayrıca da fiziksel olarak görünümde kusursuz olmak, istenen özellikler arasında belirtilmiştir.

Vücutta yer alan dövme, yara izi, ameliyat izi, yanık izi, jilet izi gibi görsel açıdan sorun yaratacak detaylar, asteğmenlik için bir engel teşkil etmektedir. Bunların yanında ağız yapısı da son derece önemli bir detay olarak belirtilmektedir. Diş yapısı ve ağız sağlığı ile ilgili detaylar da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde detaylıca belirtilmiştir. Adayların boy ve kilo oranlamasına göre de verilen maksimum limiti aşmamaları gerektiği de belirtilmiştir. Adaylarda aranan en düşük boy sınırı 164 cm., en yüksek boy sınırı 210 cm.dir. 164 cm. olan bir adayın kilosu en az 51, en fazla 72 kg olması gerektiği belirtilmiştir. Yüzde herhangi bir yara, dövme gibi olumsuz intibah yaratan unsurlar, askerlik alımlarında özellikle yedek subay alımlarında büyük sorun yaratmaktadır. Bunun haricinde yüzde ben, kolda ben, veya vücudunun herhangi bir yerinde ben olması astsubaylık için sorun oluşturmamaktadır.

2017 Asteğmen Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yüzdeki Benler Asteğmen Olmaya Engel Mi ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git