Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar
29 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 551 kez okundu.
Reklam

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar 2018 

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar 2018, Yüzbaşının görevi bölük komutanlığıdır. Zorlu bir görevi olan yüzbaşılar ordu içinde önemli bir konuma sahiptirler. Üsteğmen ve binbaşı arasındaki rütbedir. Yüzbaşıların özlük hakları ve sosyal hakları Diğer personelde olduğu gibi devlet memurları kanununa tabiidir. Yüzbaşı maaşları yeni başlayanlar için 3450 TL civarındadır. Buna ek olarak görev tazminatları da vardır.

2018 yılında göreve başlayan bir yüzbaşı yaklaşık 3450TL ile 3800 TL arasında maaş almaktadır. Görev tazminatı olarak da 1250 TL alırlar. Görev yapılan birliğe göre değişiklik gösteren yüzbaşı maaşlarına yılda iki defa zam gelmektedir. Ayrıca yüzbaşılar lojman ve orduevi gibi imkanlardan faydalanırlar. Aile yardımı ve çocuk yardımı da yapılmaktadır.

Yüzbaşı Nasıl olunur? Türk silahlı kuvvetlerinde önemli görevlerde bulunan yüzbaşılar emekli olurken kıdem tazminatı almaya hak kazanırlar.  Yüzbaşı maaşlarına ek olarak OHAL tazminatı, dil tazminatı gibi farklı türlerde tazminat da alırlar.  Hizmet süreleri boyunca ocak ve temmuz aylarında maaşlara belli oranında zam gelir.  Ayrıca yıllar itibariye kıdem ve kademe ilerlemesi alınarak bir üst kademeden maaş almak da mümkündür.

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar

2018 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar 2018, Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git