Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017
3 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 104 kez okundu.
Reklam

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017, sorusunun cevabına verebilmek için gerekli tüm araştırmaları gerçekleştirdik. Yüzbaşı maaşları da, diğer askeri personel gibi Ocak ve Temmuz aylarında zamlı olarak ödenmektedir. Yüzbaşılar tüm askeri personel gibi yılda iki kez zam almaktadır.

Yüzbaşı maaşlarının bedellerinden önce, Yüzbaşı görev ve sorumluluklarından söz etmek istiyoruz. Yüzbaşı görevleri de tüm askeri personel gibi çeşitli zorluklardan oluşmaktadır. Yüzbaşı, Üsteğmen ile Binbaşı arasındaki bir rütbeye sahiptir. Yüzbaşları da diğer tüm kamu personelinde olduğu gibi özlük ve sosyal haklara sahiptirler. Yüzbaşı maaşları; 2017 Temmuz ayında ortalama 3400 TL civarında ödenmektedir. Bu maaşların üzerine ek oranlarda görev tazminatları ve aile yardımı ile çocuk yardımı da eklenmektedir.

Yüzbaşı görevine yeni başlayanların aldığı maaş ortalama 3400 TL olurken, bu maaşın üzerinde 1200 TL kadar görev tazminatı eklenmektedir. Görev tazminatları, doğu illerinde görevli olan yüzbaşılar için geçerlidir. Evli olan yüzbaşı rütbeli askerler, 3400 TL maaş üzerine 300 TL kadar aile yardımı almaktadır. Bununla birlikte; OHAL döneminde olunduğu için ve doğu illerinde görev yapanlar da geçerli olmak üzere 1200 TL kadar ek ücretle birlikte Ocak %3 ve Temmuz aylarında %4 zam almaktadırlar bununla birlikte bu sene açıklanan enflasyon farklı ile birlikte % 2.89 daha zam alacaklardır.. Maaşın üzerine daha fazla ek ücretler almak için kıdem ve kademe ilerlemesine de tabi olmanız gerekmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yüzbaşı Maaşları Ne Kadar Temmuz 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git