Yeni Başlayan Polis Ne Kadar Maaş Alıyor

Yeni Başlayan Polis Ne Kadar Maaş Alıyor
7 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 161 kez okundu.
Reklam

Yeni Başlayan Polis Ne Kadar Maaş Alıyor

 

Yeni başlayan Polis ne kadar maaş alıyor? Polis olmak için eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar, görev yerlerine gitmektedir. Mesleğine yeni başlayan polisler, uzun yıllardır çalışan diğer polislerden farklı bir maaş ücreti almaktadır. Derece ve kademeye göre değişen maaş tutarı, yeni başlayan adayların hepsi için aynı olmaktadır. Yeni başlayan Polis ne kadar maaş alıyor ve maaş tutarları ne zaman değişiyor?

 

Polis Meslek Yüksekokulundan başarılı bir biçimde mezun olan adaylar, görevine başlayabilmektedir. Okula alınmadan önce gereken şartları karşılayan, sınavı kazanan ve eğitim sürecini hatasız olarak tamamlayan öğrenciler mezun olduklarında tercih ettikleri ve atandıkları yerlerde göreve başlamaktadır. Her aday için farklı bir görev yeri tahsis edilmektedir. Okulun hemen ardından göreve başlayan polis adaylarının maaşı da merak edilmektedir.

Yeni Mezun Polis Maaşları

 

Yeni başlayan Polis ne kadar maaş alıyor sorusu, Temmuz 2017 tarihinde gelen zam tutarı ile birlikte artış göstermiştir. Yeni polis olan adayların maaş tutarı son olarak 3.425 TL tutarına ulaşmıştır. Göreve başlayan polis memurları alacakları maaşın artması için yılın belirli dönemlerinde gelen zam oranını bekleyecektir. 2017 yılında polis olarak işe başlayan kişiler, Temmuz ayında gelen zamlı ücretleri alacaktır. Başkomiser olarak görev yapan memurlar ise 3.843 TL maaş almaktadır. Polis görev yerleri ve özel harekat içerisinde yer alma gibi unsurlar, maaş ücretini etkileyebilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yeni Başlayan Polis Ne Kadar Maaş Alıyor ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git