Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alıyor

Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alıyor
1 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 430 kez okundu.
Reklam

Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alıyor

 

Yeni başlayan Öğretmen ne Kadar maaş alıyor? Lisans eğitim sürecini tamamlayarak KPSS sınavında başarılı olan öğretmen adayları, görevlerine başlamaktadır. Devlet memuru olmaya hak kazanan kişiler, belirlenen maaş tutarı ile görevlerini yerine getirmektedir. Memur olamayan öğretmen adayları ise özel okullarda işe başlayabilmektedir. Yeni başlayan Öğretmen ne Kadar maaş alıyor ve özel okullarda çalışan öğretmenlerin maaşları ne kadar?

 

Eğitim Fakültelerinde eğitim alan öğretmen adaylar KPSS sınavına girerek memur olmaktadır. Atanmak için yeterli olan puanı alan kişiler, tercihleri sonucunda göreve başlamaktadır. KPSS sınavından yeterli puanı alamayan ve memur olamayan kişiler ise özel okullarda işe başlamaktadır. Devlet memurları ve özel okulan öğretmenleri arasında maaş tutarı farkı bulunmaktadır. Yeni başlayan öğretmenler, branşlarına aynı ücretleri almaktadır. Öğretmen maaşları, son olarak gelen Temmuz zammı ile birlikte artış göstermiştir. Özel sektör öğretmenleri de çalıştıkları okullara göre zam alabilmektedir.

Yeni Başlayan Öğretmen Maaşları

 

Mesleğine yeni başlayan öğretmen adaylarının maaş tutarları, 7/1 derece olanlarda 2.872 TL, 1/4  derece olanlarda ise 3.211 TL olmaktadır. Her öğretmen adayı, göreve başladığında aynı ücreti almaktadır. Özel okullarda çalışan öğretmenler de genel olarak asgari ücret ile işe başlamaktadır. Özel okul maaşları, öğretmenlerin branşına ve yıl tecrübesine göre değişime uğrayabilmektedir. Bu tutarlar asgari ücretten başlayarak 2.500 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Ek olarak özel ders veren öğretmenler, ders başına aldıkları ücretleri kendileri belirlemektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yeni Başlayan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alıyor ile ilgili  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git