Yeminli Mali müşavir maaşları ne kadar

Yeminli Mali müşavir maaşları ne kadar
11 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 135 kez okundu.
Reklam

Yeminli Mali müşavir maaşları ne kadar 2017

Yeminli mali müşavir maaşları 2017, mali işlerde görevli kişilerin merak edip araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Her meslek grubunun kendine ait çeşitli çalışma alanları ve yürüttüğü işler vardır. Yeminli mali müşavir meslek grubunun da yürüttüğü işler kendi dalında en üst seviyedir.

 

Yeminli Mali Müşavir Nasıl Çalışır?

 

Yeminli mali müşavirlik mesleğine sahip kişiler, bir çok kurum ve işletmenin defter kayıtlarını, gelir gider bilançolarını muhasebe sistemi uygulama kurallarına göre inceleyip sonuçlar çıkarmaktadırlar. Çıkarmış oldukları analizleri raporlar halinde hazırlayan resmi muhasebe yetkilisidir. Muhasebecilerin çeşitli basamakları vardır. Bu basamaklar arasında en üst seviyede yeminli mali müşavirler gelmektedir. Muhasebe görevlilerinin çalışma şartları, koşulları ve görevleri ile birlikte maaşları da her birinden farklıdır. Yeminli mali müşavirlerin maaş ödemeleri de buna göre değişmektedir. Yeminli mali müşavir olabilmek için en az 10 yıl boyunca serbest mali müşavir alanında çalışma zorunluluğu vardır. Bu çalışma süresini tamamladıktan sonra yeminli mali müşavirlik sınavına girerek başarı elde ederse yeminli mali müşavirliğe yükselebilmektedir.

 

Yeminli Mali Müşavir Maaşları Ne Kadar?

 

Yeminli mali müşavir olabilmeniz için yukarıda söz ettiğimiz sınavdan 100 üzerinden az az 65 puan alma zorunluluğu vardır. Sınavdan geçerli not aldıktan sonra yeminli mali müşavir olarak görev yapmaya başlayabilirsiniz. Yeminli mali müşavir maaşları 2017 yılında minimum 10 bin TL olarak ücretlendirilmektedir. Çalışma şartları ve iş tecrübeleriyle birlikte kıdemine göre 50 bin TL rakamları bulabilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yeminli mali müşavir maaşları 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git