Yardımcı Pilot Maaşları Ne Kadar 2017

Yardımcı Pilot Maaşları Ne Kadar 2017
5 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 272 kez okundu.
Reklam

Yardımcı Pilot Maaşları Ne Kadar 2017 ?

Yardımcı Pilot Maaşları Ne Kadar 2017 , Son yılların en popüler meslekleri arasında pilotluk gelmektedir. Pilot olmak isteyenler oldukça kapsamlı ve zor bir eğitim almaya hazırlıklı olmalıdırlar. Pilotluk yani pilotaj eğitimlerine başvuru yapmak için öncelikli olarak liseden mezun olmak gerekiyor. Ama bu tek şart değil. Çoğu kişi üniversiteyi bitirdikten sonra pilotaj eğitimlerine başvuru yapıyor. Pilotaj eğitimi için en önemli ikinci şart ise İngilizce diline hâkim olmak. Havacılık sektöründe yabancı dil oldukça önemli. Hava yolu şirketlerinin tümü pilot alırken iyi derecede yabancı dil biliyor olmasını istemektedir. Ayrıca pilotaj eğitimine başlamak isteyen kişilerden detaylı bir sağlık raporu istenmektedir.

Pilotaj okuluna kabul edilen ve bu okuldan başarılıya mezun olanlar beş bin saat boyunca yardımcı pilot olarak görev almaktadırlar. Yardımcı pilot kaptan pilotun yanında gerekli talimat ve uygulamaları yerine getirerek uçuşun problemsiz geçmesi için görevlerini yerine getirir.

Yardımcı Pilot Maaşları Ne Kadardır?

Yardımcı pilot maaşları çalıştıkları hava yolu şirketlerine, kaç saat uçuş gerçekleştirdiklerine, iç hatlar ve dış hatlar uçuşlarına göre değişiklik göstermektedir. Her hava yolu şirketi personeline farklı maaş vermektedir. Yardımcı pilotlara en yüksek maaşı Türk Hava yolları vermektedir. Türk hava yollarında çalışan bir yardımcı pilotun aldığı maaş 9000 Türk Lirasıdır. Diğer hava yolu şirketleriyle beraber düşünüldüğün bir yardımcı pilot ortala 7000 Türk lirası maaş almaktadır.

yardımcı pilot maaşları

yardımcı pilot maaşları

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yardımcı Pilot Maaşları Ne Kadar 2017 Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git