Veznedar Tahsildar Maaşları ne kadar

Veznedar Tahsildar Maaşları ne kadar
11 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 189 kez okundu.
Reklam

Veznedar Tahsildar Maaşları ne kadar 2017

 Veznedar tahsildar maaşları 2017, bu meslek grubuna dahil olmayı planlayanların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu meslek grubuna ait maaşları açıklamadan önce, mesleğin görev ve yetkilerinden söz etmek istiyoruz.

 Veznedar Tahsildar Ne İş Yapar?

Ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında bir çok meslek grubu istihdam edilmektedir. Para tahsilat işlemlerini yürütmek için ise veznedar tahsildar meslek grubuna ait kişiler istihdam edilmektedir. Bu meslek grubunda çalışan kişileri, kurumun para tahsilat işlemlerini neticelendirmek ve takibini yapmakla yükümlüdür. Bu mesleğin yaptığı işlere örnek vermek gerekirse; Hastanelerde gerçekleştirdiğiniz bir takım işlemler sonucunda vezneye bir miktar para ödemeniz gerekmektedir. Bu ödeme sonrasında da veznedardan bir makbuz alırsınız. Söz konusu bu ödemeyi tahsil eden ve makbuzu hazırlayıp size teslim eden yetkilinin görevi veznedar tahsildar olmaktadır. Veznedar tahsildar mesleğine sahip kişiler görev aldığı kamu kurum ve kuruluşlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; TEDAŞ, BEDAŞ gibi elektrik kurumları, hastaneler, PTT, ASKİ, İSKİ gibi kuruluşlar ile birlikte bankalar, bakanlıklar gibi kurumlarda görev almaktadır.

 Veznedar Tahsildar Maaşları Ne Kadar ?

Veznedar Tahsildar görevi ile çalışan kişilerin maaşları her yıl belirli oranla artmaktadır. 2017 yılı için belirlenen brüt maaş 3383 TL, net maaş ise 2980 TL’dir. Bu maaşın üzerine evli olanlar için aile yardımı, çocuklu olanlar için çocuk yardımı eklenmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Veznedar Tahsildar Maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git