Vali Maaşları Ne Kadar 2018

Vali Maaşları Ne Kadar 2018
8 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 479 kez okundu.
Reklam

Vali Maaşları Ne Kadar 2018

Vali Maaşları Ne Kadar 2018 , Sorumluluğu görev yaptığı il sınırları içinde olan valiler, Bakanlıktan aldığı talimatları yürütmekle yükümlüdürler. Vali maaşları 2018 yılı itibarı ile 9.407,41 lira olarak açıklanmıştır. 2017 Temmuzunda 9.041,55 lira olan vali maaşları zamlanarak vali olmak isteyenleri daha da çok cezbetmiştir. Vali olabilmek için ilk önce kaymakam olmak ve daha sonra atama yapılmasını beklemek gerekmektedir. Kaymakam olmak için ise siyasal bilgiler, işletme, iktisat veya iktisadi idari bilimler fakültelerinden birini bitirerek sınava girmek ve yazılı sözlü sınavları geçmek gerekmektedir.

Vali Nasıl Olunur ? Kaymakamlık kurslarına 2 yıl devam edildikten sonra yurt dışında da 1 yıl eğitim alınır. Daha sonra ise ilçelere atamalar yapılır. Atamaların ardından görev süresince başarılar değerlendirilip vali yardımcısı veya vali olarak bir üst basamağa geçilir. Vali maaşları kaymakam maaşlarından daha iyi olduğundan, kaymakamlar bir an önce vali olmak istemektedirler.

Vali olmak için sadece kaymakamlar başvuru yapmaz. İl emniyet müdürü veya bakanlık görevinde çalışanlar da vali olarak atanabilir. Cumhurbaşkanının onayı ile atanan valiler, İç işleri bakanı tarafından seçilirler ve belirlenen ile ataması yapılır.

vali-nasil-olunur

2018 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Vali Maaşları Ne Kadar 2018 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git