Uzun Dönem Askerlik Maaşları Ne Kadar

Uzun Dönem Askerlik Maaşları Ne Kadar
27 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 107 kez okundu.
Reklam

Uzun Dönem Askerlik Maaşları Ne Kadar ?

Uzun dönem askerlik maaşları ne kadar? Askerliğini uzun dönem olarak yapmak isteyen erkekler için belirli bir maaş belirlenmektedir. Üniversite mezunu erkekler iş imkanı olarak askerliği tercih ettiklerinde uzun dönem yapabilmektedir. Uzun dönem askerlik, kişilere belirli bir maaş ücreti de vermektedir. Uzun dönem askerlik maaşları ne kadar olarak belirlenmiştir?

 

Üniversite mezunu erkek adaylar, askerlik görevlerini yerine getirirken iki farklı seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan birincisi 6 aylık kısa dönem askerliktir. İkincisi ise 12 ay uzun dönem askerlik görevini yerine getirmektir. Önlisans ve Lisans mezunu adayların geneli 6 aylık kısa dönem askerlik yaparken bazıları da iş imkanından yararlanmak için 12 aylık uzun dönem askerlik yapmaktadır. Uzun dönem askerlik yapan erkekler yedek subay olarak görevde bulunmaktadır. Askerlik sürecinde alınan maaş Doğu ve Batı bölgelerine göre 2.000 ve 3.000 TL arasında değişim göstermektedir.

 

Uzun Dönem Askerlik İçin Ne Yapılmalıdır?

 

Uzun dönem askerlik yaparak maaş almak isteyen kişilerin üniversite mezunu olması şarttır. Lise veya ilkokul mezunu olan kişiler bu maaş ücretlerinden yararlanamamaktadır. Önlisans ve lisan mezunu olarak uzun dönem askerliğe başvuran kişiler sınava tabi tutulmaktadır. Başvuru yapıldığında uzun dönem yedek subay ve kısa dönem er olmak üzere iki seçenek sunulmaktadır. Başvuru ve seçim yapıldıktan sonra kabul edilmesi durumunda askerliğe başlanmaktadır. Başvuru sonuçları internet platformu üzerinden açıklanmaktadır. Belirlenen tarihte kişiler askerliğe başlayacakları şehir ve merkeze giderek göreve başlamaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Uzun Dönem Askerlik Maaşları Ne Kadar,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git