Uzman Çavuş Nasıl Olunur

Uzman Çavuş Nasıl Olunur
5 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 532 kez okundu.
Reklam

Uzman çavuş nasıl olunur ? Uzmanlık sınavlarına girerek, uzman çavuş olunması oldukça kolaydır. Ancak bunun için belirli süreçler gereklidir. Uzman çavuş olmak isteyenlerin birinci koşulları ise kişilerin uzmanlık alanlarında mevcut durumların yeterliliği de önemlidir. Uzman çavuş nasıl olunur sorusu için ilk olarak lise mezunu olunması gereklidir. Lise mezunlarına bu avantajlar daha kolay ve rahat bir şekilde sağlanmaktadır.

Uzman çavuş nasıl olunur uzman çavuşluk sorusunun yanıtında ise bu mesleği yapmak isteyenlerin kesin olarak sözleşmelerine 2,5 yıllık bir süreçte uymaları gereklidir. Bu süre zarfında meslekten çıkmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Sağlık, gazilik ve şehitlik olmadan ayrılma mümkün değildir. Aksi halde bir tazminat yükü ile karşı karşıya kalınacaktır.

Mesleğinizi seçerken belirli unsurlara dikkat etmek gerekir. Uzman olmak ise söz konusu askerlik mesleğinin gerçekten zorlayıcı koşullara sahip olan bir alanıdır. Uzman çavuş nasıl olunur olarak atama yapan kişilerin belli mevcut durumlarının söz konusu olmasında ise insanların bu anlamda istekli olması gereklidir. Aynı zamanda başarılı olmaları koşulu ile mesleklerinde yükselme şansları da mevcut olacaktır.

Aklınıza takılan bir soru olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Uzman Çavuş Nasıl Olunur Konusuna 15 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet Uğur Tan dedi ki:

  Yaş sınırı var mı? Ben 36 yaşında bir bankanın kendi kadrosunda çalışan özel güvenlik görevlisiyim. Buradan ayrılıp doğuda görev almak istiyorum. Mümkün mü?

  1. personelmemur dedi ki:

   Yaş sınırı 26 idi en son o yüzden yaşa takılabilirsiniz.

 2. Mustafa dedi ki:

  Meslek yüksek okul mezunlarıda olabilirmi

  1. personelmemur dedi ki:

   Evet Mustafa bey olabilir.

   1. Mustafa dedi ki:

    Tesekkurler

 3. mehmet dedi ki:

  Şu anda lise mezunu 18 yasindayim lys ve YGS lere girdim nerelere gidip başvurmam gerekiyor?

  1. personelmemur dedi ki:

   her kuvvet zaman zaman alım ilanlarını yayınlıyor oraları takip edebilirsiniz bizde personelmemur olarak buradan duyuralacagız.

 4. Ahmet Altay dedi ki:

  Merhabalar ben 20 yaşındayım, lise mezunuyum, üniversite son ön lisans mezunu olacağım fakat ben uzman çavuş olmak istiyorum, Nasıl olur, ne zaman başvurular gerçekleşir, bi fikrim yok, acaba yardımcı olur musunuz

 5. Haşim Dikeç dedi ki:

  Ben 23 yasındayım ama uzman olmak istiyorum lise mezunu degilim bunu içi kolaylık varmıdor

  1. personelmemur dedi ki:

   sanırım lise mezunu mezunu şartlerı kontrol ediniz sitemizde bulunmatadır.

 6. osman dedi ki:

  2017 yılı için lise zorunluluğu kalktı diye bilyoruz doğru mudur

 7. ridvan dedi ki:

  uzman çavuş sınavları nerede yapılıyor?

  1. personelmemur dedi ki:

   Hepsi merkez bir noktada toplanıp yapılıyor çoğunlukla Ankara’da

 8. Murat dedi ki:

  Merhaba ben 28 yaşındayım son yas sınırı tam olarak kaç meslek yüksek okulu mezunuyum otomotiv bölümü yada sizin yonlendoreceginiz bir yer var mı asker polis vs.

  1. personelmemur dedi ki:

   Dıştan alım astsubaylık sınavlarına girebilirsin ayrı ayrı kuvvetlere yani deniz, kara, hava kuvvetlerine ayrı ayrı başvurunuz

Sayfa başına git