Uzay Roket Mühendisi Maaşları Ne Kadar

Uzay Roket Mühendisi Maaşları Ne Kadar
17 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 164 kez okundu.
Reklam

Uzay Roket Mühendisi Maaşları Ne Kadar 2017

Uzay Roket Mühendisi Maaşları Ne Kadar 2017, Havadan ve uzaydan, teknolojik, bilimsel ve ekonomik amaçlı yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Bununla ilgili günümüzde pek çok çalışmanın yapıldığını görmekteyiz. Dünya yörünge çevresinde, insanlı ve insansız roketlerin yapımı, nereye koyulacağı, nasıl bir roket elde edileceği ile ilgili yapılan çalışmaları kapsamaktadır. Yapıldıktan sonraki süreçte, bunların deneylemesinide sağlamaktadırlar.1983 yılında Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile aynı zamanlarda Uzay Mühendisliği Bölümünün kurulduğunu söyleyebiliriz. Bu bölümün amaç olarak belirlediği, ar-ge çalışmaları, üretim ve uygulama alanlarında görev yapacak adaylar geliştirip, yeni fikirlere, yeni üretimlere yönelik çalışmalarda ulusal ve uluslararası bir araştırma yapıp başarı elde etmek olduğunu söyleyebiliriz. Uzay Mühendisliği olarak Türkiye’de yalnızca iki üniversitede olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar; İTÜ ve THKÜ olduğunu söylemek mümkündür. Eğitim süreci olarak toplam 5 yıl sürmektedir. 1 yıl hazırlık İngilizce ve ardından 4 yılda lisans eğitimi ile birlikte beş yılı bulmaktadır. Mezun olduktan sonra iyi gelirler edebilirsiniz.

Fakat çok fazla donanımlı olmanız gereken bir bölümdür. Staj eğitimleriniz, okurken aldığınız, eğitim ve deneyimler sizlere ek olarak avantaj sağlayabilmektedir. Maaş olarak; iki bin lirada alabilirsiniz on bin lirada, bu aralıkta değişmektedir.Kendini geliştirmek bu nokta da en önemli husus olduğunu belirtebiliriz. Kendisini mükemmel geliştirmiş bir kişi ile sadece mezun olmuş bir kişi eş değer olmayacaktır. Bu açıdan sizlerin de sadece okul mezunu olmanız değil iyi bir gelişmişlik göstergesi ile mezun olup kendinizi göstermeniz gerekmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Uzay Roket Mühendisi Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git