Ustabaşı Maaşları Ne Kadar

Ustabaşı Maaşları Ne Kadar
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 190 kez okundu.
Reklam

Ustabaşı maaşları ne kadar 2017

Ustabaşı maaşları, çalışılan sektöre göre değişiklik gösterebilir ancak, genel olarak tüm ustabaşlarının aldığı maaşlar birbirilerine yakındır. Ustabaşı pozisyonunda çalışan birinin nelerle sorumlu olduğunu şu şekilde açıklayabiliriz.

 

Ustabaşının Görevleri Nelerdir?

 

Ustabaşı mesleğine sahip kişilerin, görev ve yükümlülükleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Ustabaşı, genellikle bir inşaat sahasında, fabrika ve atölyeler gibi çok işçinin çalıştığı yerlerde görev almaktadır. Ustabaşları, işçilerin yaptığı işi en iyi bilen kişiler arasından tercih edilir. İşçilikten ustabaşı statüsüne yükselen kişilerin maaşları da yükselmektedir. Ustabaşları, sorumlu olduğu işçilerin, elindeki işleri düzgün yapıyor olup olmamasından, işçilerin işe giriş çıkışlarından, iş saatlerindeki çalışma durumlarından ve işlerin zamanında teslim edilmesinden sorumlu olan kişidir. Bu kişiler, genellikle her birimde bir kişi olarak görevlendirilir. Çok büyük fabrika gibi yerlerde her bölümün ayrı bir ustabaşısı vardır. İşçiler, bir sorunları olduğunda direkt patronla ya da müdürle görüşmez, genellikle önce ustabaşına danışırlar.

 

Ustabaşı Maaşları Ne Kadar?

 

Ustabaşlarının aldığı maaşlar, işçilere göre daha yüksek olmaktadır. Müdür kadar yüksek maaş almayabilirler ancak, personelden sorumlu oldukları birimin müdürü de sayılırlar. İşçilere uygulanan maaş ortalaması 1400 TL olan bir fabrikada, ustabaşlarının aldığı maaş ise 4000 TL dolaylarında olmaktadır. Ustabaşı olmak için o sektörde veya o fabrikada uzun yıllar iş tecrübesi edinmiş olmanız gerekmektedir.

 

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Ustabaşı Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git