Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar
24 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 388 kez okundu.
Reklam

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2017 

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2017 , Ücretli öğretmenlik yapan öğretmenlerin maaşları, ek ders ücreti üzerinden kaç derse girdi ise ders saatine göre hesaplanmaktadır. 2016 yılında 120 saat derse giren bir ücretli öğretmenin maaşı 1.250 liraya kadar yükselebilmekte, daha az derse girenlerin maaşları ise bu miktarın altında kalmakta idi. Ücretli öğretmen maaşları 2017 yılında öğretmenlerin ek ders ücretlerine yapılan zamla yükseldi. Ek ders ücretleri her ders başına 10,95 liradır.

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar

Öğretmen Nasıl Olunur ? Memur maaşları ile bir ilgisi olmayan ücretli öğretmen maaşları 2017 yılında yapılan güncelleme ile 1.445 lira civarına yükseldi. Girilen ders sayısına göre bu miktar değişmekte, 120 saatin altında derse giren ücretli öğretmen daha az maaş almaktadır. Bunun yanında 23 Nisan, 19 Mayıs gibi resmi günlerde veya kar tatillerinde ek ücret alamazlar. Sigorta ödemeleri de kadrolu öğretmenlere göre düşük ödenmektedir.

nasıl öğretmen olunur

Ücretli öğretmenlik yapmak isteyenlerin; Türkiye Cumhuriyeti veya Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az 18 yaşını doldurmuş olması, sağlığının öğretmenlik yapmaya engel teşkil etmemesi, yüz kızartıcı bir suçtan sabıkasının bulunmaması, erkeklerin askerliğini yapmış veya muaf olması, lisans veya ön lisans mezunu olması ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda çalışıyor olmaması gerekmektedir. Ücretli öğretmen maaşları kendileri için yeterli olacak olan tüm adaylar başvuru yapabilir.

Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git