Tümgeneral maaşları ne kadar

Tümgeneral maaşları ne kadar
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 129 kez okundu.
Reklam

Tümgeneral maaşları ne kadar 2017

 

Tümgeneral maaşları, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görevli askerler arasında en yüksek 3. maaş kademesidir. Tümgeneral, Tuğgeneral ve korgeneral arasındaki rütbede yer almaktadır.

 

Tümgeneraller, ülkemizin korunmasında görev icra etmektedir. Kara, hava ve deniz kuvvetlerinde faaliyet gösterirler. Tümgenerallerin Deniz kuvvetlerindeki isimlerinin karşılığı ise; Tümamiral’dir. Hava kuvvetlerindeki ismi de Tümgeneral olarak kullanılmaktadır.

 

Tümgeneral Maaşları Ne Kadar?

 

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde görev yapan tümgenerallerin yaklaşık görev süreleri 4 yıldır. 4 yıl boyunca orduda tümen komutanı olarak görev sürdürmektedir. Nato kodu ise OF-7 olarak bilinmektedir. Rütbelerine gelince; 2 yıldızlı kılıçlı çelenk şeklindedir. Tümgeneraller; kara, hava ve deniz kuvvetlerinde oldukça zorlu şartlarda görevlerini sürdürmektedir. Bedensel ve zihinsel zorlukla birlikte, psikolojik zorluklarla da mücadele etmektedirler. Tümgenerallerin 2017 yılında aldığı maaşlar ise; tam olarak açıklanmasa da 9000 TL civarında olduğu bilinmektedir. Bu ücretler, her yıl belirli oranla artış göstermektedir. Emekli Tümgeneral maaşları ise 5900 TL civarında olmaktadır. Tümgeneraller, emekli olduktan sonra belli bir miktar ikramiye ücreti almaktadırlar. Bu ikramiye ücreti ise; 110,000 TL civarında olmaktadır. Tümgenerallerin aldığı bu maaşların üzerine, tüm kamuda olduğu gibi aile yardımları da eklenmektedir. Tümgeneraller, askeri özel lojman hakkına da sahiptirler.

 

Tümgenerallerin aldığı maaşlar ile bilgi sahibi olmak isteyenler için derlediğimiz bilgiler bu şekildedir. Kanunlara getirilen yenilikler ile maaşlar değişiklik gösterebilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Tümgeneral maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git