Tüm Taşeron Personeline Kadro Verildi

Tüm Taşeron Personeline Kadro Verildi
23 Mart 2016 tarihinde eklendi, 316 kez okundu.
Reklam

Türkiyedeki taşaron işçilerinin dört gözle beklediği beklediği haber Başbakan Davutoğlu’ndan geldi.

Açıklama öğle saatlerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geldi. Ak Parti Grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklamasında seçim vaadi olarak verile taşeron işçilerinin kadroya geçişinin kesinleştiğini ve tüm taşeron işçilerinin kadroya alınacağını bildirdi.

AÇIKLAMA BAŞBAKANDAN

Bugüne kadar birçok kez konuşulan ve tartışılan bir konu olarak gündeme gelen taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi konusu netliğe kavuştu. Açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Sizlerle bir müjdemizi Bakanlar Kurulu’nda aldığımız kararı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Seçim vaatlerimizde asıl işlerde çalışanları kamuya alacağımızı söylemiştik çalışmalarımızı tamamladık asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Dışarda kalan te taşeron işçisi kalmayacak inşallah.

Bugüne kadar bakanlar veya sözcüler tarafından dile getirilen konuyu ilk defa açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşması sonrasında birçok ajans son dakika gelişmesi olarak bunu geçti.

KAMU’DA ÇALIŞAN TÜM TAŞERONLAR

Açıklamaya bakacak olursak, kamuda çalışan ve asıl işi yapan tüm taşeronların kadroya alınması kesinleşti. Seçim vaatleri arasında yer alan bu konunun Mart ayında açıklığa kavuşturulacağını ifade eden hükümet yetkilileri Mart ayı itibarı ile taşeronların kadroya geçmesini resmen onayladı.

İlerleyen günlerce gelecek olan ayrıntılar ile sizlere bu alımların nasıl yapılacağı konusunda bilgi vereceğiz.

Konu hakkında aklınızda soru işareti var ise yorum yaparak sizilere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git