Tuğgeneral Maaşları Ne Kadar

Tuğgeneral Maaşları Ne Kadar
17 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 103 kez okundu.
Reklam

Tuğgeneral maaşları ne kadar 2017

Tuğgeneral maaşları hakkında bilgi sahip olmak istiyorsanız, öncelikle Tuğgeneral görev ve yetkilerini okumanızı öneririz.

 

Tuğgeneral; Türk Silahlı Kuvvetlerinin, kara kuvvetlerindeki temel görevi tugay komutlanlığı olan ve albay ile tümgeneral arasındaki rütbeye sahip askerdir. Tuğgenerallerin NATO KODU ise OF-6 olarak bilinmektedir. Tuğgenerallerin, deniz kuvvetlerindeki karşılığı ise Tuğamiraldir.

 

Ülkemizin Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan general rütbelerinden en düşük seviyede olanı Tuğgeneraldir. Bu rütbeye sahip subaylar, defne yaprağından oluşan ve çelenk yerine çapraz kılıçlardan meydana gelen kokart eklenir. Ayrıca, apoletine de bir yıldız daha ilave edilmektedir. Tuğgeneraller, kıta görevlerinde ise tugay komutanı olarak görev yapmaktadır. Tüm askeri rütbeler gibi ordudaki görev süresi 4 yıl olmaktadır. Bu sürenin 4 yıl olma nedeni ise; her 4 yılda bir terfi almalarından dolayıdır. Tuğgeneral olmak için kara veya hava harp okulundan mezun olmak gereklidir. İlk olarak teğmen rütbesiyle göreve başlar ve her 4 yılda bir terfi alarak tuğgeneral rütbesine yükselebilmektedirler.

 

Tuğgeneral Maaşları Ne Kadar?

 

Orduda kara ve hava kuvvetlerinde görevli olan Tuğgenerallerin aldığı maaşlar konusuna değinecek olursak. Bu rakam kamuoyuyla tam olarak paylaşılmasa da; 7000 TL civarında olduğu bilinmektedir. Emekli tuğgeneraller ise 3500 TL civarında bir emekli maaşı almaktadır. Emekli olduklarında da 90,000 TL civarında bir emekli ikramiyesine hak kazanmaktadırlar.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Tuğgeneral Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git