Tıbbi Sekreter Maaşları Temmuz 2017

Tıbbi Sekreter Maaşları Temmuz 2017
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 176 kez okundu.
Reklam

Tıbbi Sekreter Maaşları Temmuz 2017

Tıbbi Sekreter Maaşları Temmuz 2017 ? Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olan adaylar, işlerine başlayacakları 2017 yılında maaşlarının ne kadar olacağını merak etmektedir. 2017 yılında tıbbi sekreter maaşları ne kadar olacak?

2017 tıbbi sekreter maaşları konusunda araştırma yapan kişiler, işe başladıklarında alacakları maaşı bilmek istemektedirler. Tıbbi sekreterler, çalıştıkları hastanelerde tedavi ve yatak olanaklarına bakarak kişileri bilgilendiren, hastaları çeşitli birimlere dağıtan, kayıt ve taburcu işlemlerini gerçekleştiren kişilerdir. Hasta ve hasta yakınlarının ilk iletişime geçtiği tıbbi sekreterler, alanlarında bilgi sahibi olan, iletişim yeteneği güçlü ve sabırlı bireyler olmalıdır. Tıbbi sekreterlik için yüksekokullarda bölüm açılmaktadır. Bu bölümden mezun olan bireyler tıbbi sekreter olarak işe başlamaktadır.

Tıbbi sekreterlik bölümlerinden mezun olan ve işine yeni başlayan bireylerin maaşları ortalama 1.550 ve 1.800 TL aralığında değişmektedir. Özel hastanede çalışan bireylerin maaşlarında değişim gösterebilmektedir. Tercih edilen hastane veya devlet memurluğu arasında maaş değişimi yaşanabilmektedir. Döner sermayesi bulunan hastanelerde çalışan sekreterler ise 250 ve 400 lira aralığında değişen ek ödeme alabilmektedir. Ek nöbet sisteminin uygulanması da maaşın artmasına sebep olmaktadır. Ek ödemeler ile birlikte tıbbi sekreterlerin maaşları 1.800 ve 2.250 TL civarında olmaktadır. Maaş tutarının yanında sağlık personellerinin yararlanabileceği bazı haklar da bulunmaktadır. Bunların içerisinde hastanede tedavi, masraf indirimi, ilaç indirimi yer almaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Tıbbi Sekreter Maaşları Temmuz 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Tıbbi Sekreter Maaşları Temmuz 2017 Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Nadiye komürcü dedi ki:

  Tibbi sekreterlik sertifakasi ile basvuru yapabilirmiyiz

  1. personelmemur dedi ki:

   Nereye ?

 2. Mervenur senel dedi ki:

  Tibbi sekreter mezunuyum nasil is bulabilirim

Sayfa başına git