Tıbbi Labaratuvar Teknikeri Maaşları Ne Kadar

Tıbbi Labaratuvar Teknikeri Maaşları Ne Kadar
25 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 326 kez okundu.
Reklam

Tıbbi Labaratuvar Teknikeri Maaşları Ne Kadar ? 

Tıbbi Labaratuvar Teknikeri Maaşları Ne Kadar 2016 , Tıbbi labaratuvar teknikeri, tıbbi sağlık kurumlarında yer alan,tanı, tedavi, labaratuvarlarında hasta olan kişiler hakkında, doktorun onay verdiği analizler doğrultusunda tıbbi olarak analizleri yapan kişilere tıbbi labarutuvar teknikeri olarak tıp sektöründe adını almıştır. Tıbbı labaratuvar teknikeri maaşları farklılık göstermektedir.

Tıbbi Labaratuvar Teknikeri Maaşları Ne Kadar

Tıbbi Labaratuvar teknikeri nasıl olunur ? Tıbbi labaratuvar teknikerinin görevi ise, labaratuvarda bulunan ekipmanların, test cihazlarının kullanılmadan önce kontrollerini sağlamak, numune örneklerini hazırlamak, labaratuvar bünyesinde gerçekleşecek testler için her ekipmanı ve şartları kontrol etmek, yapılan test sonuçlarını rapor hazırlayarak takibini sağlamak görevleri arasında yer alır. Tıbbi labaratuar teknikeri devlete bağlı labaratuvar ve özel labaratuvar olarak ikiye ayrılarak, tıbbi labaratuvar teknikeri maaşları değişkenlik göstermektedir.

Devlette labaratuvar teknikeri olarak çalışanlar asgari ücret tarifesi ile başlayarak kıdem aldıkça ücret politikası değişmek ile beraber, özel labaratuvarda çalışan tıbbi labaratuvar teknikeri maaşları üç bin tlden başlayarak aldığı kıdem ve ihtisas üzerine ücret politası farklılık göstermektedir. Tıbbi labaratuvar teknikeri lisansıda ilerleyebilir, lisansı üzerinden ihtisas yapabilir, özel ve devlet labaratuvarların da farklı ücretlere de tabii olabilir.

Tıbbi Labaratuvar Teknikeri Maaşları Ne Kadar 2016 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git