Temizlikçi Maaşları ne kadar

Temizlikçi Maaşları ne kadar
17 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 246 kez okundu.
Reklam

Temizlikçi Maaşları ne kadar 2017

 

Temizlikçi maaşları ne kadar diye araştırma yapanların bir kısmı ya temizlik görevlileridir ya da temizlik işçisi çalıştıracak işverenlerdir. Her iki kesim için de, bu konuda yaptığımız araştırmaları paylaşmak istedik.

 

Temizlikçiler Hangi İşlerde Çalışır?

 

Temizlikçi veya temizlik işçisi olarak çalışabileceğiniz iş alanları oldukça geniştir. Temizlikçi olarak görev yapan kişiler, ev hizmetlerinde çalışabildiği gibi; kamu, kurum ya da kuruluşlarda da çalışabilmektedirler. Temizlik işçilerinin bir kısmı bireysel çalışırken, bazıları da bir taşeron ajansa bağlı olarak çalışmaktadır. İşkur’a bağlı olarak çalışanların hakları diğerlerine göre daha fazladır. Bireysel olarak çalışanların büyük bir bölümü sigortasız ve düşük maaşla çalıştırılmaktadır. Bireyseller, genellikle ev hizmetlerinde ya da ofis, büro, lokanta gibi küçük işletmelerde görev alırlar. Taşeron firmaya bağlı temizlikçiler ise; yaşam komplekslerinde, AVM’lerde, otellerde veya belediyelerde görevlendirilmektedir. Taşeron firmayla çalışanların genellikle sigortası vardır ancak maaşları düşüktür.

 

Temizlikçiler Ne Kadar Maaş Alır?

 

Temizlikçilerin aldığı maaşlar, diğer tüm işçilerden farksızdır. Genellikle minimum asgari maaşla çalıştırılırlar. Büyük bir çoğunluğunun sigortası da yoktur. Eğer bu işte ve aynı firmada uzun yıllardır çalışıyorsanız daha yüksek maaş alabilmeniz mümkün. Villa, köşk, çiftlik, yalı gibi büyük ve zengin ailelerin yaşadığı evlerde çalışan temizlikçiler daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Fuar, festival gibi yerlerde günlük olarak çalışan temizlikçiler ise yevmiye usulü çalışmaktadır. Yevmiye usulü çalışanların aldığı ücret; günlük 60-100 TL arası olmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Temizlikçi Maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Temizlikçi Maaşları ne kadar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Erhan dedi ki:

    Hayırlı günler emekliyim, buroda çay ve temizlik, paketleme işi yaparım eleman alınacağı zaman gs0614@hotmail.com mail adresime bilgi verirseniz sevinirim saygilarimla

  2. Fatih dedi ki:

    Yüzey mizlik işleri çay işleri yaparım yaparım lazım olursa fatihguven762@gmail.com adresine bilgi verebilirsiniz

Sayfa başına git