Teğmen Maaşları Ne Kadar

Teğmen Maaşları Ne Kadar
27 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 544 kez okundu.
Reklam

Teğmen Maaşları Ne Kadar 2017 

Teğmen Maaşları Ne Kadar 2017 , Teğmenler Türk Silahlı Kuvvetlerinde asteğmenlerden rütbe olarak üst düzeyde üsteğmenden ise alt rütbededir.  Teğmenler hava, kara, deniz harp okullarında dört yıl boyunca eğitim gördükten sonra meslek hayatına başlarlar. Teğmenlerin maaşları başlangıç olarak 3150 TL civarındadır. Bu maaşa ek olarak tazminatlar ilave edilir. Mecburi hizmet süreleri üç yıl olmakla birlikte dilerlerse 20 yılı tamamlayıp emekli olabilirler. Rütbe ve kıdemlerine göre tazminat alırlar.

Teğmenler devlet memurları kanunu olan 657 numaralı kanuna tabii olarak hizmet verirler.  Bütün devlet memurlarına tanınan haklardan yararlanırlar. Özlük hakları ve sosyal hakları memurlarınki gibidir. Her yıl teğmen maaşlarına ocak ve temmuzda olmak üzere iki kere %3 oranında zam gelir. 2017 yılında göreve başlayan bir teğmen ortalama 3100 TL ile 3600 TL arasında maaş alır.

Teğmen Maaşları Ne Kadar

Teğmen Nasıl Olunur ? Görev tazminatlarında ise; bulundukları bölgeye göre artış görülebilir. Doğu illerinde OHAL tazminatı alan bir teğmen maaşına ek olarak 1200 TL tutarında para alır.  Teğmen maaşları cazip görünse de ordu içinde oldukça riskli ve zor bir görev üstlenmişlerdir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Teğmen Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git