Subay Maaşları Ne Kadar

Subay Maaşları Ne Kadar
16 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 489 kez okundu.
Reklam

Subay Maaşları Ne Kadar 2017 ? 

Subay Maaşları Ne Kadar 2017 , Askeri personelin maaşları çalıştıkları il, kuvvet komutanlığı, hizmet süresi ve kıdem esasına bağlı olarak belirlenir. Subaylar ordu için de çeşitli görevleri üstlenirler. Doğuda görev yapan bir subay batı illerine göre yaklaşık 1200 TL daha fazla ücret alır. 2016 yılında düzenlenen subay maaşları %3 artış göstererek ortalama subay maşı 3500 TL civarına yükselmiştir. Ordu içinde önemli hizmetler sunan subayların özlük hakları kanunla düzenlenmiştir.

Subay Maaşları Ne Kadar

Subay Nasıl Olunur ? Her hangi bir tazminat almayan teğmen olarak görev yapan subay maaşı başlangıçta 3450 TL’dir. Subaylar ordu içinde hiyerarşide teğmen olarak adlandırılır. Teğmenlik rütbesinden sonra üst teğmen, yüzbaşı, binbaşı gibi unvanlar alarak maaşlarını arttırabilirler. Görev süresi ve görev yerine göre değişen ücretler alırlar.

Subay maaşları 657 devlet memurları kanuna tabii olduğu için, maaşlarına her yıl düzenli olarak ocak ve temmuz aylarında iki defa olmak üzere zam gelir. Diğer sosyal haklardan ve maddi getirisi olan imkanlardan subaylar ordu mensubu oldukları için faydalanırlar. Yaptıkları işin tanımı oldukça kapsamlı ve zordur dolayısıyla pek çok tazminat türü ile maaşlarına ek olarak ücret alırlar.

Subay Maaşları Ne Kadar 2017 , Aklınıza takılan bir şey varsa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git