Sözleşmeli Öğretmen Hangi İllere Alınabilir

Sözleşmeli Öğretmen Hangi İllere Alınabilir? Bugünkü yazımda sözleşmeli öğretmenlikte netleşen kısımları sizlerle paylaşacağım. Sosyal Medya hesaplarıma ve mailime en çok gelen sorulardan biri olan “Sözleşmeli Öğretmen Hangi İllere Alınabilir?” sorusunu ve netleşen diğer kısımlara değineceğim.

Geçtiğimiz aylarda Şubat atamasında alınacağı söylenen sözleşmeli öğretmenler için hazırlanan taslak netleşti.  Madde, Meclis Genel Kurulunda kabul edilip, Cumhurbaşkanı onayı ve Resmi Gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Tabi ki nihai karar meclis tarafından verilecektir ancak netleşene kadar kendini Şubat atamalarına hazırlamak isteyen adaylar için şartları ve taslağı belirtmekte fayda var.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN HANGİ İLLERE ALINABİLİR?

Öğretmen maaşları ne kadar ? Sözleşmeli Öğretmen hazırlanan taslakta belirtilene göre her ile değil sadece kalkınmada 1. derecede öncelikli illere sözleşmeli öğretmen alımı yapılacaktır. Bu illeri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Tabii ki tabloda belirtilen illerin tamamında alım yapılması şart değildir ve sözleşmeli öğretmenin doğası gereği doğu illerinde daha fazla alım yapılacağını öngörebiliriz.

KALKINMADA BİRİNCİ DERECEDE ÖNCELİKLİ YÖRELER
1- Adıyaman26-Kars
2- Ağrı27-Kastamonu
3- Aksaray28-Kırıkkale
4- Amasya29-Kırşehir
5- Ardahan30-Kilis
6- Artvin31-Malatya
7- Bartın32-Mardin
8- Batman33-Muş
9- Bayburt34-Nevşehir
10-Bingöl35-Niğde
11-Bitlis36-Ordu
12-Çanakkale(Bozcaada ve Gökçeada ilçeleri)37-Osmaniye
13-Çankırı38-Rize
14-Çorum39-Samsun
15-Diyarbakır40-Siirt
16-Elazığ41-Sinop
17-Erzincan42-Sivas
18-Erzurum43-Şanlıurfa
19-Giresun44-Şırnak
20-Gümüşhane45-Tokat
21-Hakkari46-Trabzon
22-Iğdır47-Tunceli
23-Kahramanmaraş48-Van
24-Karabük49-Yozgat
25-Karaman50-Zonguldak

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER KAÇ YIL ATAMA İSTEYEMEYECEKLER?

Öğretmen Nasıl Olunur ? Arkadaşlar daha önce de belirtildiği üzere atanan sözleşmeli öğretmenler üç yıl süreyle başka bir yere atanamaz. Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde sözleşmeli öğretmenin eşi sözleşmeli öğretmene tabidir yani eş durumundan tayin isteyemezler. Sözleşmeli öğretmenler, aday öğretmenler için öngörülen adaylık sürecine tabi tutulur.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER KAÇ YIL SONRA KADROYA GEÇEBİLİR?

Sözleşmeli öğretmenler üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar talepleri halinde bulundukları yerde öğretmen kadrolarına atanır.

Öğretmen kadrolarına atananlar, aynı yerde en az iki yıl daha görev yapar, bunlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz.

Sözleşmeli Öğretmen Hangi İllere Alınabilir? Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

İlana Başvuru Yap

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ