Sözleşmeli Er Nasıl Olunur

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur
1 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 479 kez okundu.
Reklam

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ?

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ? Askerlik mesleğini sevenlerin yapacakları işler oldukça geniştir. Sözleşmeli er, uzman çavuş, astsubaylık, subaylık gibi birçok kısım vardır. Bunların her birinin alım şartları oldukça farklıdır. Sözleşmeli Er nasıl olunur sorusu için akla gelen durumlar mevcuttur. Bunların yanıtlanması için özellikle sözleşmeli kavramını tanımlamak gereklidir. Uzman çavuş olan kişilerin sözleşmeleri 3 yıl gibi bir süreye denk gelmektedir. Ancak sözleşmeli er için bu durum 7 yıllık bir süreyi kapsamaktadır.

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ?, yanıtında ise lise mezunu şartı arandığı gibi yeni değiştirilen bir kanunla ortaokul mezunları da bu kısma kayıt yaptırabileceklerdir. Aynı zamanda askerlik mesleğinin terhisinden 3 yıl geçmeyen kişiler için geçerlilik mevcuttur. Bunun yanı sıra sözleşmeli er olmak isteyenlerin sicilleri de önemlidir.

Sözleşmeli er olmak isteyenlerin 26 yaşından gün almamış olması da şartlar arasında yer almaktadır. Sözleşmeli er nasıl olunur sorusunun yanıtına bakıldığı zaman akla gelen bir diğer konu ise kişilerin bu alanda mutlaka iyi bir eğitime tabi tutulacak olmasıdır. 10 haftalık bir eğitim almaları ile askerlik mesleğine başlayacaklardır.

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ? Aklınıza takılan bir soru var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Murat dedi ki:

  Şu yaş işini 33 yapsanız nolur yani bende vatana hizmet etmek istiyorum yokmu bunun bir yolu

 2. Uğur dedi ki:

  26 yaşıma girmeme 4 ay var başvuru yapma şansım varmıdır acaba?

 3. Ali dedi ki:

  Ön lisans mezunuyum yaş 22 boy 1.65 askerlik tecilli olabilir miyim?

 4. Bilal dedi ki:

  Murat kardeşime hak veriyorum.ben 31 yaşındayım.herhangi bir sağlık probleminde yok Allah’a sukur.ne yani cokmu yasliyiz.devlet buna bir çözüm getirmesi lazım boy:1.76 kilo 81 umuyorum herkesin Allah gönlüne göre versin.ben çok istedim.herzaman yeni yasalar çıktı.

Sayfa başına git