Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar

Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar
30 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.
Reklam

Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar 2017

Sözleşmeli er maaşları 2017 başlıklı yazımızda sözleşmeli erlerin almış oldukları güncel maaş hakkında bilgi vereceğiz. Sözleşmeli Er Nedir ve Görevi Nedir? Sözleşmeli Er Nasıl Olunur? Sözleşmeleri Er Maaşları Ne Kadardır? Sorularını yanıtladığımız makalemizi okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sözleşmeli Er Nedir ve Ne İş Yapar?

Profesyonel ordu anlayışı içerisinde uzun süreli eğitimli ve tecrübeli askerlerin yer alması gerektiği düşüncesi içerisinde sözleşme süreci boyunca belirli bir maaş karşılığı askerlik yapan kişilere sözleşmeli er denilmektedir. Sözleşmeli erlerin diğer erlerden farkı sözleşme süreçleri içerisinde askerlik yapmaları, belli oranda maaşa tabi olmaları ve sözleşme bitimlerinde belirli bir tazminat almalarıdır.

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup erkek olan bireyler mevzuatta yer alan diğer hükümlere uyduğu takdirde sözleşmeli er olabilmektedir. Belirli ölçütler ve kıstaslar sonucunda seçilen erler 3 ila 10 yıl arasında sözleşme imzalayarak sözleşmeli er kategorisinde görevlerini yerine getirmektedirler.

Sözleşmeli Er maaşları Ne Kadardır?

Sözleşmeli er maaşları sözleşme yapılan yıl sürecinde değişkenlik göstermektedir.  Sözleşmeli erler ek görevler ve OHAL görevleri için maaşlarına artı olarak görev tazminatına almaktadırlar. 2017 yılında sözleşmeli erler görev tazminatı hariç 2.400 TL ile 2.866 TL arasında maaş almaktadır. Tazminatlı olarak maaş aralığı ise 3.500 TL ile 3900 TL arasında bulunmaktadır. En düşük maaş en kısa sözleşme sürecine en yüksek maaş ise en uzun sözleşme sürecine aittir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. buse dedi ki:

    Bayan olabılırmı peki

    1. personelmemur dedi ki:

      kesinlikle evet jandarma genel komutanlığı her sene sınav yapmaktadır.

Sayfa başına git