Sözleşmeli Er Maaşı Ne Kadar

Sözleşmeli Er Maaşı Ne Kadar
9 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 630 kez okundu.
Reklam

Sözleşmeli Er Maaşı Ne Kadar 2016 , Kara Kuvvetleri komutanlığı sözleşmeli er alarak gerekli olan iş gücünü karşılar. Belirli dönemlerde internet sitesi aracılığıyla ilan yayınlayan komutanlık başvuranları değerlendirip hizmet alımına başlar. Bu işe başvurmak isteyenlerin en az orta öğretim mezunu olması gerekmektedir. Sözleşmeli er olarak başlayanlara ücret olarak Kara Kuvvetleri sözleşmeli er maaşı olan 2650 TL ödenir. 2016 yılı için belirlenen bu tutar hizmet verilen birliğe göre değişebilir.

Doğu illerinde görev yapan sözleşmeli erlerin alacakları ücret batıda görev yapanlara göre daha yüksektir. Kara Kuvvetleri sözleşmeli er maaşına ek olarak görev tazminatı ödenir bu tutar ortalama 950 TL’dir.  Sözleşmeli erler askerlik görevini yapmakta olan er ve erbaşlar gibi kara kuvvetleri komutanlığının kışlalarında kalırlar.

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur ? 3 yıllık hizmet sözleşmesi imzalayan erlerin bu süre boyunca yeme içme ihtiyaçları kalacak yerleri ve kıyafet ihtiyaçları ordu tarafından karşılanır. Hizmet süresi tamamlanan erlerin Kara Kuvvetlerisözleşmeli er maaşı olarak aldıkları tutar üzerinden tazminatları hesaplanır. Bu tutar yaklaşık 7000 TL civarındadır.

Sözleşmeli Er Maaşı Ne Kadar 2016 Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git