Sosyolog Maaşları Ne Kadar

Sosyolog Maaşları Ne Kadar
11 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 471 kez okundu.
Reklam

Sosyolog Maaşları Ne Kadar 2017? 

Sosyolog Maaşları Ne Kadar 2017 , Türkiye’de çok az sayıda sosyolog olduğu düşünülürse, iş bulma imkanlarının az olması nedeni ile bu sonuç normal karşılanmalıdır. Sosyologların çalışma imkanları oldukça sınırlıdır. Devlet Planlama Teşkilatı başta olmak üzere, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Orman Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde çalışmaktadırlar. 2017 sosyolog maaşları 2.793 ile 2.879 lira arasında değişmektedir.

Sosyolog Nasıl Olunur ? Sosyologlar, iyi iletişim kuran ve üst düzey akademik bilgiye sahip bir kişi olarak, meraklı, araştırma ve tetkikler yapan kişilerdir. Tarihi belgeleri inceler, insan topluluklarının gelişmesini ve sosyal ilişkilerini araştırırlar. Sosyolog olmak isteyenlerin sosyolog maaşları olarak ücreti tatmin edici bulup, üniversitelerin fen-edebiyat fakültesi sosyoloji bölümünü kazanmaları gerekmektedir.

sosyolog-maaslari-ne-kadar-2017

Üniversite sınavına EA2 puanı ile giren adaylar, yeterli puanı almaları neticesinde dört yıllık bir eğitime tabi tutulurlar. İş bulma olanakları diğer mesleklere göre kısıtlı olan sosyologların sosyolog maaşları çalışanlar tarafından dolgun bulunmaktadır. Çalışan bayanların çoğunlukta olduğu meslekte meraklı, araştırmacı ve insan ilişkilerinin iyi olması gerekmektedir.

Sosyolog Maaşları Ne Kadar

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sosyolog Maaşları Ne Kadar ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Sosyolog Maaşları Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. mujde dedi ki:

    Bahsettiginiz ozelliklere sahibim mezun oldum asik oldugum meslegimi icraa edememenin uuzuntusuyle kaldim.
    Sosyolijiyle farkindalik.yarattilar bize biz topluma yararli olamiyoruz..

Sayfa başına git