Sosyal Medya Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Sosyal Medya Uzmanı Maaşları Ne Kadar
14 Mart 2017 tarihinde eklendi, 158 kez okundu.
Reklam

Sosyal Medya Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017

Sosyal Medya Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017 , Sosyal medya uzmanlığı için üniversitelerde halihazırda sadece Yeditepe Üniversitesi harekete geçer bir bölüm açmış durumda. Fakat pazarlama, reklamcılık, halkla ilişkiler gibi bölümlerden mezun olan kişilerin çalıştıkları şirketlerde neredeyse aynı işi yapmaktadır. Diğer yandan üniversitelerin ya da özel kurumların sertifika kurslarına katılarak resmi olarak bu işi yapılabilir. Bu sertifika programlarında mobil pazarlama, marka yönetimi, kriz yönetimi, itibar yönetimi sosyal medya raporlama gibi dersler verilmektedir. Bu programların ücretleri 2.500 TL’den başlamaktadır.Bu uzmanların şirketlerde değil de reklam ajanslarında iş imkânı bulurlar. Bu uzmanların görevleri; çalıştıkları firmanı sosyal medya ağlarını takip eder, firma ay da kişileri bilgilendirerek, uygun strateji belirler, takipçi sayısını arttırmak amacı ile farklı çözümler üretir, çalıştığı firmanın rakiplerinin sosyal medya aktivitelerini takip etmek, blog oluşturarak içerik üretmek gibi çeşitli görevleri vardır.

Sosyal medya uzmanı olarak iş bulanabilecek yer hem Türkiye’de hem yurt dışında oldukça sınırlı. Ülkemizde İstanbul, İzmir, Ankara haricinde iş bulma olanağı gerçekten zor yine de diğer büyük şehirlerde iş imkanı bulunabilir. Bu uzmanlar ne kadar kazanıyorlar? Amerika New York şehrinde yılda 47 bin dolar kazanılabilir. Ülkemizde alınan maaş çalışılan şirket ve ne kadar uzun süredir orada çalışıldığı yani kıdem ile belirlenmektedir. Ancak tecrübeye göre bin TL ile üç bin TL arasında değişen bir rakama sahiptir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git