Sosyal Çalışmacı Maaşları Ne Kadar 2018

Sosyal Çalışmacı Maaşları Ne Kadar 2018
19 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.
Reklam

Kamu Kurumlarında Sosyal Çalışmacı Maaşları Ne Kadar?

Kamu kurumları nezdinde görev alan sosyal çalışmacı personelleri, sosyal hizmetler mezunu olan kişiler arasından seçilmiş, ekonomik ve sosyo-kültürel bakımdan zor durumlar yaşayan insanların sorunlarına çözüm bulmadan yardımcılık yapan kişilerdir. Bu kişiler insanlara yardım sağlarken kendilerine ait imkanları veya çevrede bulunan farklı imkanları kullanarak fayda sağlarlar. Bu mesleği yapabilmek için üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun olunmalıdır. Ülkemizde sosyal çalışmacı maaşları ne kadar sorusu sorulduğunda kamu personelleri kesintiler ve ekler dahil olmamak üzere; 2017 yılı itibariyle en düşük 3078 Türk Lirası olmak üzere en yüksek 3514 Türk Lirası en üst kademeden maaş almaktadır.

Özel Sektörde Sosyal Çalışmacı Maaşları Ne Kadar?

Türkiye’nin köklü üniversiteleri tarafından açılmış olan sosyal hizmetler eğitimi bölümleri Hacettepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi gibi kurumlar bünyesinde yer almaktadır. Bu bölümlerden mezun olan kişiler sosyal çalışmacı olarak kamu sektöründe ve özel sektörlerde hizmet verebilirler. Kamu sektörlerinde çalışan sosyal çalışmacılar tarafından alınan maaşlar ile özel sektörde çalışan sosyal çalışmacılar arasında maaş farkları bulunabilir. Özel sektörde çalışmak isteyen sosyal çalışmacı personeller sertifika ve eğitimlerle belirli bir seviyede iş bulma şansına sahiptirler. Bu noktada sosyal çalışmacı maaşları ne kadar diye sorulduğunda çalışılan sektöre ve sektörünün iş yüküne bağlı olarak maaş kategorileri bulunduğu söylenebilir.

Sosyal Çalışmacı Maaşları Ne Kadar Ve Nerelerde Çalışabilirler?

Kamu sektörü ve özel sektörde çalışabileceği konusunda bilgi edinilen sosyal çalışmacı personeller için sosyal çalışmacı maaşları ne kadar sorusu kadar nerelerde çalışabilecekleri de net bir şekilde öğrenmek istemektedir. Bu konuda kamu personeli olarak sosyal çalışmacı personelleri; Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kredi Yurtlar Kurumu, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlükleri, cezaevleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve adliyeler gibi birçok farklı kurumda çalışabilirler. Özel sektörde bulunan birçok farklı firma arasındaysa aile danışmanlığı hizmeti veren veya toplumsal bir şekilde yardım hizmetleri sunan özel işletmelerde ve büyük şirketlerin topluma yararlı kısımlarında çalışabilirler.

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sosyal Çalışmacı Maaşları Ne Kadar 2018,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git