Sivil Savunma Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Sivil Savunma Uzmanı Maaşları Ne Kadar
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 149 kez okundu.
Reklam

Sivil Savunma Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017

Sivil Savunma Uzmanı maaşları, diğer tüm mesleklerde olduğu gibi farklılıklar göstermektedir. Sivil Savunma Uzmanı görevini üstlenen kişilerin aldığı maaş ücretlerine geçmeden önce görev ve yetkilerinden söz etmek istiyoruz;

Sivil Savunma Uzmanı Ne İş Yapar?

Sivil Savunma Uzmanları, seferberlik ve savaş halleri ile birlikte afet ve acil durumları koordine etmekle yükümlüdür. Sivil Savunma Uzmanları, kamuya bağlı personel dahilinde istihdam edilmektedir.

Sivil Savunma Uzmanı, sivil savunma hizmetinin yurt düzeyinde planlanmasını, uygulanmasını ve koordinasyonunu sağlamakla görevlidir. Bu hizmetlerin yanı sıra, koruyucu güvenlik ve seferberlik ile birlikte savaş hali ya da afetlerde canım kurtarılmasına yönelik görevlerin yürütülmesinde görevlidir. Sivil Savunma birimi, yurt genelinde İçişleri bakanlığına, illerde valiliğe, ilçelerde kaymakamlığa bağlı hizmet vermektedir.

Sivil Savunma Uzmanının Maaşı Ne Kadar?

Sivil savunma uzmanı maaşları, her yıl belirli bir düzeyde zam almaktadır. Kamuya bağlı sivil savunma uzmanlarının 2017 yılında aldığı maaş minimum 3.378 TL olmaktadır. Kıdeme ve medeni hal ile çocuk olup olmamasına göre bu ücret artmaktadır. Sivil savunma uzmanı olmak için belli bir süre bakanlıkta çalışmış olma zorunluluğu vardır. Sivil savunma uzmanı olmayı planlıyorsanız, belirttiğimiz gibi en az 10 yıl bakanlıktan çalışıyor olmak ve akabinde yükselme sınavından başarılı not almak gerekmektedir. Bu sınavın akabinde yetkili birim tarafından ataması gerçekleştirilir ve görev yeri belirlenir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sivil Savunma Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git