Sistem mühendisliği maaşları ne kadar

Sistem mühendisliği maaşları ne kadar
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.
Reklam

Sistem mühendisliği maaşları ne kadar 2017

 

Sistem mühendisliği maaşları, genellikle bu mesleği hedefleyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Sistem mühendisliği maaşlarından söz etmeden önce, bu meslek grubundaki kişilerin ne iş yaptığından söz etmek istiyoruz…

 

Sistem Mühendisleri Ne İş Yapar?

 

Sistem mühendisleri, genellikle bilişim sektöründe çalışmaktadır. Bilgisayar üzerinden yürütülen bir iş olduğu için günlerinin büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirirler. Sistem mühendislerinin bir kısmı, bilgisayarla uzaktan müdehale işlerinde görev alırlar ve home ofis olarak çalışmaktadırlar. Bir kısmı da data centerlarda fiziki müdehalelerde görev aldıkları için ofis ortamında çalışırlar. Genellikle çalışma şartları iyidir ancak, büyük altyapıya sahip kurum ve kuruluşların sistemlerini yönetiyorlarsa, 7/24 aktif olarak çalışabilme imkanına sahip olma zorunlulukları vardır. Sistem mühendislerinin yaptığı bir işe örnek vermek gerekirse; notere araç alış satışı için gittiğimizde bazen sistemler sorun çıkarır. İşte bu sistem ismi verdikleri sunucuları yöneten mühendisler ve sistem uzmanları vardır.

 

Sistem Mühendisleri Ne Kadar Maaş Alır?

 

Sistem mühendisliği maaşları, diğer işlere göre daha yüksektir. Aşırı derece zihin kullanımı gerektirdiği için genellikle en büyük zararı; bu kişilerin asosyal olmasıdır. Her ne kadar asosyallik problemleri olsa da, bu işi yapan kişiler; mesleğine ve bilgisayarlarına aşkla bağlıdır. Sistem mühendisliği maaşları için sıfırdan işe başlayacaklar için 4000 TL civarında olmaktadır. Çalışma ve bilgi tecrübesine göre maaşlar sınırsız rakamlara çıkabilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sistem mühendisliği maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git