Sınıf Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

Sınıf Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 211 kez okundu.
Reklam

Sınıf Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017

 

Sınıf öğretmeni maaşları ne kadar 2017, Eğitim fakültesi sınıf öğretmenliği bölümü mezunu olarak devlet memuru veya sözleşmeli çalışan sınıf öğretmenlerinin maaşları ne kadardır? Sınıf öğretmeni olarak devlet memuru olan veya sözleşmeli olarak işe başlayan adayların maaşları birbirinden farklı olmaktadır. Sınıf öğretmeni maaşları ne kadardır ve alınan zam tutarı ne kadar olmuştur?

 

Sınıf öğretmenliği için üniversitelerin eğitim fakültesi lisans programından başarılı bir biçimde mezun olmak gerekmektedir. 4 yıllık eğitimini tamamlayarak KPSS sınavına giren adaylar, yeterli puanı aldıkları takdirde atanarak memur olmaktadır. Atanamayan öğretmen adayları ise hükümetin sözleşmeli çalışan alımlarına başvurabilmekte veya özel sektörde yer edinebilmektedir. Sınıf öğretmeni  olarak işe başlayan memur ve özel sektör çalışanları farklı maaş tutarlarına sahiptir. Memur maaşları devlet tarafından belirlenirken, özel sektör çalışanları işverenin belirlediği farklı ücretleri almaktadır.

 

Sınıf Öğretmeni Maaşları

 

Sınıf öğretmeni maaşları, memur ola ve özel sektör içerisinde yer alan öğretmenler arasında farklılık göstermektedir. Memur öğretmen adayların aldığı ücretler ülke genelinde aynı olmaktadır. Maaş tutarının son olarak değiştiği tarih Temmuz 2017’dir. Memur maaşlarına getirilen zam tutarı, Temmuz ayında %6.89 olmuştur bu zam ile beraber 2700 ile 3600 arasında maaşlar değişmektedir. Özel sektör çalışanlarında ise resmi bir zam bulunmamaktadır. Özel okullarda veya devlet okullarında ücretli olarak çalışan sınıf öğretmenleri görevlerine asgari ücret ile başlamaktadır. Özel sektör maaş tutarı yıllara ve tecrübeye göre artış gösterebilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sınıf Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git