Sekreter Maaşları Ne Kadar

Sekreter Maaşları Ne Kadar
11 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 383 kez okundu.
Reklam

Sekreter Maaşları Ne Kadar 2017

Sekreter Maaşları Ne Kadar 2017 , Sekreterler,  doktor, hakim, ofis işlerinde çalışabileceği gibi bir çok alanda çalışan meslek gruplarındandır. Çalıştığı kurumda, alanında, kurumunun işi ile ilgili notlar alarak, belgeleri düzenleyerek koruyan,  telefonlara bakan, şirketin ya da ofisin birçok düzenleme işlerini yapan kişiye denir. Sekreter maaşları farklılık göstermektedir

.sekreter-nasil-olunur

Sekreter Nasıl Olunur ? Sekreterler devlet dairesinde kamu sektöründe çalışabileceği gibi, özel sektörde de faaliyet gösterebilirler. Kamu sektöründe çalışmak isteyen sekreterler kamu sınavı ile atanabilirler. Kamu sektöründe çalışan sekreterlerin maaşı asgari ücret baz alınarak belirlenirken, özel sektörde çalışan sekreterler yaptığı iş gücü ve kapasitesine bağlı olarak değişmektedir. Özel sektörde çalışan sekreterler fatura yatırma, ofis tertip ve düzeni ile ilgilenme, gelen müşteriyi karşılama, telefonlara cevap verme gibi birçok işle ilgilenebilir, yaptığı iş doğrultusunda da fiyat politikası değişebilir. Özel sektörde çalışan sekreterlerin maaşları bin beş yüz tl den başlayıp iki bin tl ye kadar çıkabilir.

Sekreter olarak çalışmak istiyorsanız önce hangi alanda çalışacağınıza karar vermesi gerekmektedir, kamu sektörü ve özel sektörde sekreter maaşları farklılık göstermektedir.

 

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sekreter Maaşları Ne Kadar 2017 Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git