Rektör Maaşları ne kadar

Rektör Maaşları ne kadar
23 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 145 kez okundu.
Reklam

Rektör Maaşları ne kadar 2017

 

Rektör maaşları ne kadar sorusunun araştırması en çok öğrenciler yapmaktadır. Öğrencilerle birlikte, kariyer hedefinde rektör olmayı planlayanların da araştırdığı bu sorunun cevabından önce rektörlüğün görevlerinden söz etmek istiyoruz.

 

Rektörlerin Görev ve Yetkileri Nelerdir?

 

Rektör olmak için minimum lisans eğitiminiz olması gereklidir. Rektörlük görevinde olanların genel yetki görevleri ise; işletmenin genel çalışma prensiplerini korumak amacıyla; araç, gereç ve ekipmanlar ile birlikte iş sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerinde yetkilidir.

Eğitim-öğretim veya bilimsel araştırma faaliyetlerinin, devlet kalkınma planı dahilinde planlanıp yürütülmesinde yetkilidir.

Üniversite ve bağlı birimlerinin öğretim kapasitesine göre rasyonel biçimde kullanılması ve geliştirilmesinde yetkilidir.

Öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak üzere gerekli önlemleri almalıdır.

Üniversitenin kurallarına başkanlık etmekle yükümlüdür.

Bunlar gibi; üniversiteye bağlı öğrencilerin, çalışanların ve eğitimcilerin güvenliğinden de sorumlu kişidir.

 

Rektör Maaşları Ne Kadardır?

 

Rektörler, akademik ünvana sahip kişilerle aynı maaş haklarına sahiptirler. Belirtilen maaşlara döner sermaye gelirleri eklenmemiştir. Kamu ve özel kuruluşlarda görev yapan rektörlerin maaşları farklılık gösterebilmektedir. Bizim verdiğimiz maaş rakamı; kamu kuruluşlarında görev yapan rektörlerin maaşlarıdır. Hizmet yılı 25’in üzerindeki rektörlerin 2017 yılında alacakları net maaş bedeli 8.223 TL olmaktadır. Bu maaşın üzerine; evli olanlar ve çocuğu olanlar için ekstra aile yardımı ücretleri eklenmektedir. Özel sektörde çalışan rektörlerin maaşları, çalışılan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rektör Maaşları ne kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git