Reklamcılık-Halkla İlişkiler Uzmanı Maaşları Ne Kadar

Reklamcılık-Halkla İlişkiler Uzmanı Maaşları Ne Kadar
15 Mart 2017 tarihinde eklendi, 185 kez okundu.
Reklam

Reklamcılık-Halkla İlişkiler Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017

Reklamcılık-Halkla İlişkiler Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, bu bölümden mezun olan kişiler reklam ajanslarında, iletişim ve halka ilişkiler danışmanlıklarında, kamu kurumlarının basın ve halka ilişkiler departmanlarında, özel şirketlerin pazarlama, reklam gibi alanlarda iş imkânı bulunmaktadır. Bölümü İngilizce bitiren kişilerin ilk tercih ettikleri uluslararası reklam ajanslarında çalışmak istemektedirler. Ardından ajansları, bankaları, büyük sanayi kuruluşlarını tercih etmektedirler. Genellikler metin yazarı, medya planlamacısı, halkla ilişkiler uzmanı ve reklam direktörü gibi unvanlarda görev yapan mezunlar, lisansüstü programlara devam ederek akademik olarak ilerleme şanslarına da sahiptirler. Bölümde okuyan öğrencilere, işletme ve ekonomi derslerinin yanı sıra, reklamcılık, halkla ilişkiler, tüketici davranışları mesleki dersler verilmektedir. Öğrenim görülen süre boyunca öğrencilerin uygulamalı olarak neler olduğunu görmesi amaçlanan bölümde sık sık kampanya çalışmaları, medya çalışmaları, metin yazarlığı, yürütülmekte olan halkla ilişkiler projeleri incelemek ve yeni projeler üretmeleri sağlanmaktadır. Bölüm mezunları, sosyal medya uzmanı, basın danışmanı, reklam yazarı, iletişim danışmanı olarak pek çok alanda kendilerini gösterebilirler.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, mezunları kamu kuruluşlarında çalışmaya başladıklarında 2200 TL ile 2500 TL arasında bir maaş alarak çalışırlar. Özel sektörde yeni mezunlar daha düşük ücretlerde çalışsalar dahi ilerleyen zamanlarda artan birikim ve iş deneyim ile birlikte yaklaşık olarak 5000 TL gibi bir maaşa çalışabiliyor. Tabi bu durum çalışılan kurumla birlikte farklılık gösterebilir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Reklamcılık-Halkla İlişkiler Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git