Radyolog Maaşları Ne Kadar

Radyolog Maaşları Ne Kadar
14 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.
Reklam

Radyolog Maaşları Ne Kadar 2017

Radyolog Maaşları Ne Kadar 2017, Doktorların yönlendirmesi sonucu, hasta kişilerin vücutlarının belirli kısımlarına röntgen cihazları ile çeken kişilere radyolog denir. Röntgen çekilecek danışanların, hazırlanması, süreç hakkında bilgi verilmesi, danışanın röntgen masasında ki uygun pozisyonu almasını ve sabit kalmasını sağlayacak bilgiler de iletmektedir. Danışanların, röntgen yapılması gereken vücut noktalarına getirip uygun bir şekilde düzenleyip, cihaz düğmesine basarak çekimini sağlamaktadır. Sonuçların ilgili servise verilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Laboratuvarda ki istatistiklerin hazırlanması ve arşivin düzenli kalması konusunda ki titizliğin de yapması gerekmektedir.Film kasetleri, röntgen cihazları, enjektör ve çeşitli ilaçları, kurşun paravana,kurşun gözlük, banyo tankları, kurutma dolapları, röntgen havale kartları gibi pek çok envanterleri kullanmakta ve muhafaza edilmesi konusunda özen göstermekle yükümlü olduğunu belirtmekte fayda vardır.Hastane ve dispanserlerde görev yapabildiklerini söyleyebiliriz. Sağlık alanı olduğu için iş bulma konusunda istihdam süreçlerinde pekte zorluk olduğu söylenemez.

Okumuş olduğunuz birçok üniversitenin, kendi hastanelerine direkt olarak aldıklarını görmekteyiz. Tercihinize kalmış bir durumdur. Aradığınız takdirde de çok rahat iş bulabilmeniz kolay olmaktadır. Radyolog ücreti olarak; Devlet hastanelerinde çalışma kıdemi olarak değişiklik gösterirken 3000 TL ve üzerini bulabiliyor. Özel sektör olarak 15.000 TL ye kadar artış olduğunu görmekte olduğumuzu söyleyebiliriz.Özel sektör tercihiniz ise kendinizi geliştirmeye özen göstermelisiniz, elbette devlet içinde bu şekildedir. Yüksek ücret almak istiyorsanız, daha fazla çabalayıp gelişiminizi arttırmanız gerekmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Radyolog Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Radyolog Maaşları Ne Kadar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. murt yurttas dedi ki:

    Verdiğiniz bilgi yanlıştır. Doğrusu;
    Tıp fakültesini bitirdikten sonra 5 yıl radyoloji ihtisası yapan doktorlara radyolog-radyoloji uzmanı denir.
    Doktorların yönlendirmesi sonucu, hasta kişilerin vücutlarının belirli kısımlarına röntgen cihazları ile çeken kişilere radyoloji teknisyeni denir.

Sayfa başına git