Polis Nasıl Olunur

Polis Nasıl Olunur
27 Mart 2016 tarihinde eklendi, 393 kez okundu.
Reklam

Polis nasıl Olunur ? 

Polis nasıl Olunur, polislik en kutsal mesleklerden birisidir. Bu mesleğin yapılması için iki türlü atama yolu vardır. Polis nasıl olunur sorusunun birinci yanıtı bu mesleği tam olarak meslek anlamıyla kazanmak isteyenlerin PMYO sınavlarına girmeleri gereklidir. Bu sınavlara başvuru şartları da vardır. Özellikle bu sınavlara girmek adına üniversite sınavlarından baraj niteliğinde 260 puanı aşmak gereklidir Bu baraj puanı her polis olmak isteyen adaylar merakla açıklanmasını bekler çünkü her sene değişme ihtimali vardır. Alınacak olan bu puan türünün ise kişilerin sıralanmasında önemi büyüktür.

polis nasıl olunur

polis nasıl olunur

Polis nasıl olunur sorusunun bir diğer yanıtı ise kişilerin seçimlerinin lisans mezunuyken sağlanmasıdır. Lisans mezunlarının atama yoluyla memur olamadıkları zaman seçimleri olarak karşımıza çıkacaktır. Polis olmak için aranan şart ise sabıka olmayacak, yaş sınırı olan 30 yaş sınırını da aşmayacak olan ilkelere sahip olması gereklidir. Bu nedenle polislik mesleği için ilk adım atılması bu şartlara bağlanmıştır.

polis nasıl olunur

Polis olmak için boy ve kilo şartları ile sağlık ve sözlü mülakat aşamaları vardır. Polis nasıl olunur sorusun burada yanıtını vermeye çalıştık. Son olarak polis olmak isteyenlerin özellikle KPSS puan türünden lisans mezunu olarak 65 üzeri puan alması ve sınavlarına alımlar dâhilinde başvurması gereklidir.Bu puan durumu her alımda özel şartlara bağlanarak değişebilmektedir. 15 temmuz sürecinden sonra bazı alımlarda eğitim düzeyi KPSS puanı şartları değişiklik gösterebiliyor.Hangi sınıfta ne ihtiyaç varsa şartlar ona göre belirlenmektedir.

Bütün adaylara bu yolda canı gönülden başarılar diliyoruz.

2017 Polis Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Polis nasıl olunur ile ilgili Aklınıza takılan bir soru olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git