PMYO Başvuruları Başladı

PMYO Başvuruları Başladı
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 483 kez okundu.
Reklam

PMYO Başvuruları Başladı 2016 , Merakla beklenen Polis Meslek Yüksekokulu başvuruları sonunda başladı. Adayların 13 Haziran 2016 ila 24 Haziran 2016 tarihine kadar müracaat etmesi gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlemiş olduğu Yükseköğretime Geçiş Sınavlarının açıklanmasının ardından Polis Meslek Yüksekokulu başvurularının ne zaman başlayacağı konusunda adayların soruları çoğalmaya başladı. Bilindiği gibi geçtiğimiz sene bir türlü puanlar belli olmamış ve başvuru tarihleri konusunda açıklamalar yapılmamıştı.

Polis Maaşları Ne Kadar ? YGS’ye girip sınav puanı belli olan adaylara sonunda resmi duyuru yapıldı. Adaylar YGS’den aldıkları puan türlerine göre Polis Meslek Yüksekokulu ön başvurularını yaptı ve hangi adayların sınava katılmaya hak kazandığı 1 Haziran 2016 tarihi ile belli olmaya başladı.

Resmi Duyuru Yapıldı

Polis Meslek Yüksekokulu tarafından yapılan açıklama da Polis Memuru olarak başvuru yapmak isteyen adayların en geç 13 Haziran 2016 tarihi ile 24 Haziran 2016 tarihileri arasında müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.

Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Polis Meslek Yüksekokulu başarılı olan adaylar fiziki yeterlilik sınavına tabii tutulacak. Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte Fiziki Yeterlilik sınavının tarihide belirtilecek ve adaylar gözden geçirilecek.

Buradan da başarılı sonuç ile ayrılan adaylar Polis Meslek Yüksekokulu bünyesinde iki yıl boyunca öğrenim geçirecek ve yatılı olarak okulda kalacak. Okulun tamamlanması ile ceza puanını doldurmamış ve disiplin suçu işlemeyip okuldan uzaklaştırma cezası almamış öğrenciler Polis Memuru olarak göreve başlayacak. Polis Meslek Yüksekokulu tarafından yakında konu hakkında yeni açıklama yapılması bekleniyor.

pmyo_2016_alimi_

PMYO Başvuruları Başladı 2016 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git