Özel Eğitim Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

Özel Eğitim Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 111 kez okundu.
Reklam

Özel Eğitim Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017

 

Özel eğitim öğretmeni maaşları ne kadar 2017, Devlet memuru veya özel sektörde çalışan özel eğitim öğretmenliği için üniversitelerin önlisans veya lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. Zihinsel, işitme, görme ve üstün zekalı öğrencilerin öğretici ve eğiticileri olan özel eğitim öğretmenlerinin maaşları ne kadardır?

 

Özel eğitim öğretmeni olmak isteyen bireylerin öncelikle içgüdüleri ve duyguları yatkın olmak durumundadır. Sabırlı, istekli ve öğretme hedefi olan bireyler, özel eğitim öğretmenliği bölümünü tercih ederek kutsal bir meslek sahibi olmaktadır. Üniversite sınavından yeterli puan alan öğrenciler kazandıkları bölümde uygulamalı, psikolojik ve teorik olarak eğitimini tamamlamaktadır. Özel eğitim öğretmenliği bölümü, işitme, görme, zihinsel, işitsel ve üstün yetenekliler öğretmenliklerinin tek bir alanda toplanmasıyla oluşmuştur. Üniversitelerin lisans programlarında yer alan özel eğitim öğretmeni bölümü, 2016-2017 döneminde açılmıştır. Eğitimini tamamlayan bireyler, mezun olduklarında KPSS sınavı ile memur olabilmekte veya özel sektörde çalışabilmektedir. Özel sektörde çalışan kişiler ile devlet memurlarının maaş tutarları farklılık göstermektedir.

Özel Eğitim Öğretmeni Maaşları 2017

 

Özel eğitim öğretmeni maaşları, diğer memur öğretmenler gibi tüm okullarda aynı olmaktadır. Öğretmen maaşlarına son olarak Temmuz 2017’de zam gelmiştir. Zam tutarları devlet memuru olan öğretmenlerin hizmet yılı ve derecelerine göre değişmektedir. Özel eğitim öğretmenlerinin aldığı zam ile birlikte maaş tutarı 2.714 ile 3.129 TL arasında değişim göstermektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Özel Eğitim Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git