Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016 , Orman ve Su işleri Bakanlığı Çeşitli mesleklerde ( Mühendis , Veteriner , Biolog , Avukat , Hekim ) ve çeşitli özellikleri bulunan ülkemizin her şehrinde görev yapmaktan kaçınmayan KPSS (B) puanının en çok olandan sıralanarak aşağıdaki il ve alım sayısı verilen tabloya göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI

4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklere göre istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen unvanlarda, KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle kurumumuz tarafından yapılacak yerleştirme ile toplam 44 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.

1. UNVANLAR VE ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

POZİSYONUİLİADEDİNİTELİKKODUÖĞRENİM DURUMU VE NİTELİKLER
MERKEZ4Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği,
ANKARA34531Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı Ve Teknolojisi lisans lisans programlarının birinden mezun olmak.– C#, ASP.NET MVC, Entity Framework konusunda en az 2 proje geliştirmiş olmak ve belgeleyebilmek

– CSS, XML, Javascript, HTML, XHTML, Jquery, Ajax Teknolojileri gibi Web Teknolojilerine hakim olduğunu belgelemek

– Web servisleri, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olduğunu belgelemek

– PL/SQL (Oracle) ve/veya Transact-SQL (SQL Server) bilgisine sahip olduğunu belgelemek.

AFYONKARAHİSAR2Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak. CBS hakkında eğitim almış olmak ve bunu belgelemek.
BARTIN14871
KASTAMONU1
ADIYAMAN1
AFYONKARAHİSAR2
AĞRI1
ANTALYA2
ARDAHAN1
BAYBURT1
MÜHENDİSBİNGÖL1
BİTLİS1
BURDUR1
DÜZCE1
EDİRNE14871Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
ELAZIĞ1
IĞDIR1
ISPARTA1
KAHRAMANMARAŞ1
KARS1
KONYA1
MUŞ1
SİVAS1
ŞANLIURFA1
YOZGAT1
AMASYA1
ANTALYA1Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi,Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak
AYDIN14759
BARTIN1
DENİZLİ1
MERSİN1
VETERİNERAFYONKARAHİSAR14607Veteriner lisans programından mezun olmak
HEKİMKASTAMONU1
BİOLOGKIRKLARELİ14571Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programlarının birinden mezun olmak
AVUKATSİNOP14419Hukuk lisans programından mezun olmak.Avukatlık alanında 1 yıl tecrübe sahibi olmak. (Söz konusu çalışmanın Avukatlık stajı bitimi ve ilan tarihinden önce geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kuramlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi ve bu sürede sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmiş olması gerekmektedir.)

A)GENEL ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

– Erkek adayların askerlik durumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

– Başvuruda bulunduğu görevi yerine getirmede sağlık yönünden engel olabilecek daimi hastalığı veya özrü bulunmamak.

– Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

– Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

B) ÖZEL ŞARTLAR

– 2014 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak.(KPSSP3 puan türü).

Bilgisayar Mühendisliği;

C#, ASP.NET MVC, Entity Framework konusunda en az 2 proje geliştirmiş olmak ve belgeleyebilmek

CSS, XML, Javascript, HTML, XHTML, Jquery, Ajax Teknolojileri gibi Web Teknolojilerine hakim olduğunu belgelemek

Web servisleri, REST, WCF gibi teknolojilere hakim olduğunu belgelemek

PL/SQL (Oracle) ve/veya Transact-SQL (SQL Server) bilgisine sahip olduğunu belgelemek.

Orman Mühendisliği;

CBS hakkında bilgi almış olmak ve bunu belgelemek.

Orman Mühendisliği;

Orman Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Avukat;

Alanında 1 yıl tecrübe sahibi olmak. (Söz konusu çalışmanın Avukatlık stajı bitimi ve ilan tarihinden önce geçmiş olması ile çalışma pozisyonunun ve sürelerinin çalıştıkları kurumlardan alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi ve bu sürede sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmiş olması gerekmektedir.)

– Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Bakanlığımızda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli çalışanlar ile çalışmakta iken ayrılanlardan ayrıldıkları tarihten itibaren 1 (bir) yıl geçmeyenler tercih işleminde bulunmayacaklardır. Tercihte bulunmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılanlarla 2009/14799 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 5917 sayılı Kanunun 47 nci maddesi gereğince sözleşme yapılması mümkün bulunmamaktadır.

2. BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

– Adaylar Orman ve Su İşleri Bakanlığının www.ormansu.gov.tr sitesinde kendine uygun bulunan unvan için hazırlanan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra elektronik ortamda gönderecekler, çıktısı alınan başvuru formu imzalı ve fotoğraflı olarak yerleştirme işlemleri sırasında Bakanlığımıza teslim etmek üzere muhafaza edeceklerdir.

– Adaylar kendi branşları ile ilgili 3 (üç) tercih yapabileceklerdir.

– Müracaat tarihinden önce yapılan başvurular ile posta veya diğer şekilde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL YERLEŞTİRME TAKVİMİ

İlan Tarihi26.04.2016
Başvuru Başlangıç – Bitiş Tarihi29.04.2016 – 09.05.2016
Değerlendirme ve Sonuçların Açıklanması10.05.2016 – 18.05.2016

3. YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

– Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir.

– Bakanlığımız tarafından yerleştirilmesi yapılan adayların listesi www.ormansu.gov.tr sitesinde yayınlanacak ve bu adaylara e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı 2016 Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

İlana Başvuru Yap

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ