Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar

Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar
28 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 97 kez okundu.
Reklam

Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017

 

Okul öncesi öğretmeni maaşları ne kadar 2017, Sözleşmeli, ücretli veya devlet memuru olarak çalışan okul öncesi öğretmenlerinin maaşları, 2017 yılı itibari ile ne kadardır? Okul öncesi öğretmeni olan veya göreve yeni başlayacak olan adaylar, maaşların 2017 yılında ne kadar olacağını merak etmektedir. Temmuz ayında memurlara gelen zam tutarı, okul öncesi öğretmenliği ücretlerini ne kadar etkilemiştir?

 

Okul öncesi öğretmenliği için üniversitelerin eğitim fakültesi lisans programından mezun olmak şarttır. 4 yıl eğitim alan öğrenciler, mezun oldukları yıl KPSS sınavına girmektedir. Sınavda yeterli puanı alan öğretmen adayları, atanarak memur olmaktadır. Atanamayan adaylar ise sözleşmeli veya anlaşmalı olarak işe girmektedir. Atanamayan öğrenciler, sözleşmeli olarak görevlere alınmak için belirlenen tarihlerde başvurularını yapmaktadır. Sözleşmeli alımın olmadığı zamanlarda ise adaylar çevre okullarda ücretli olarak çalışabilmektedir. Atanarak memur olmak isteyen öğretmen adayları, KPSS sınavından yeterli puanı olmak zorundadır.

Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları 2017

 

Okul öncesi öğretmeni maaşları memur olarak atanan ve ücretli olarak çalışan kişilerde farklılık göstermektedir. Özel okullarda anlaşmalı olarak işe başlayan okul öncesi öğretmen maaşları asgari ücret ile başlamaktadır. Özel okullar çalışan öğretmenler tecrübe kazanmalarının ardından artış göstermektedir. Devlet memuru olmaya hak kazanarak atanan okul öncesi öğretmen maaşları ise ülkenin tüm okullarında aynıdır. 2017 yılının Temmuz ayında gelen zam, okul öncesi öğretmeni maaşlarını da etkilemektedir. Okul öncesi öğretmenlerine gelen maaş zammı ile birlikte alınan rakam 3.636 TL’ye yükselmiştir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Okul Öncesi Öğretmeni Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git