Mühendis Maaşları Ne Kadar

Mühendis Maaşları Ne Kadar
10 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 323 kez okundu.
Reklam

Mühendis Maaşları Ne Kadar 2017

Mühendis Maaşları Ne Kadar 2017 , Mühendislik mesleği üniversite sınavına girecek olan birçok gencin hayalidir. Ebeveynler de çocuklarının olmasını istedikleri mesleklerden biri olarak mühendisliği söylemektedir. Mühendis kelimesi kelime olarak geometri bilen demektir. Birçok alanda mühendisler yetişmektedir. Bunlar, fizik, kimya, biyoloji, inşaat, elektrik, elektronik, uçak, otomobil, motor, endüstri gibi dallardır. Mühendis maaşları devlet ve özel sektörde farklılık göstermektedir.

Mühendis Nasıl olunur ? 2016 yılında Temmuz ayı için mühendis maaşları net 3.693,47 lira olarak açıklanmıştır. En çok tercih edilen mesleklerden biri olarak doyurucu bir maaşı vardır. Özel sektörde çok iyi maaş alan mühendisler olduğu gibi, oldukça düşük maaşa çalışan mühendisler bulunmaktadır. Mühendis olabilmek için dört yıllık bir mühendislik fakültesini bitirmek gerekmektedir.

En çok tercih edilen mühendisliklerden olan inşaat mühendisliği günümüzde çok popüler olmuştur. Devlet sektöründe çalışmak için KPSS sınavına girmek ve yeterli puanı almak gerekmektedir. Devlet sektöründe mühendis maaşları devlet tarafından yapılan zamma tabidir. İngilizce bilen, çocuk sahibi olan mühendisler net maaşlarına ilave olarak ek ücretler almaktadırlar. Özel sektörde ise işverenin verdiği maaşla sınırlı kalınmaktadır.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Mühendis Maaşları Ne Kadar 2017 Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git