Mit Ajanı Nasıl Olunur

Mit Ajanı Nasıl Olunur
28 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 505 kez okundu.
Reklam

Mit Ajanı Nasıl Olunur ?

Mit Ajanı Nasıl Olunur? MİT ülkemizde prestiji yüksek olan kuruluşlardan biridir. Özellikle genç insanların MİT’de çalışmak istediklerine sıklıkla şahit olmaktayız. MİT Müsteşarlığı’nda hizmet vermek istenilen bir görev olsa bile bazı filmlerin, dizilerin etkisiyle koşullar farklı değerlendirilebilmektedir.  MİT Müsteşarlığı’nda sadece bilindik o hayallerdeki üstün yetenekli, özel eğitimli kişiler bulunmamaktadır. O tip insanlar MİT’in kadrosunda yer almamaktadırlar. Bahsettiğimiz tarzda bir ajanlık için başvuru yapılmamaktadır. Orada durum çok daha farklı bir seyir izler. MİT bu tip insanları kendisi eğitir. Yani seçimi MİT yapar ve kişiyi görev için kendi şartlarıyla yetiştirir. Toplumun içinde görevleri gizlidir, asla kendilerini deşifre edemezler. Haber almak amaçlı kullanılırlar. Başvuru ile MİT bünyesine dahil olmak isteniyorsa, kişilerin kurumda görev alma istekleri kabul edildikten ve bu sürecin olumlu sonuçlanmasından sonra artık devletin kadrolu MİT çalışanı olunur. Maaşlarını devletten düzenli olarak alırlar. Toplum içinde haber almak amaçlı kullanılan insanlar değillerdir.

MİT Ajanı Nasıl Olunur? MİT’de çalışmak isteniyorsa öncelikle 35 yaşı aşmama kuralının olduğunu hatırlatalım. Kişi kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmalıdır.4 yıllık bir üniversite programından mezun olma durumu istenmektedir. Başvuru yapıldığında henüz mezun olunmadıysa bile 3 ay içinde mezun olunabilmeli. Oldukça iyi bir yabancı dil bilgisi istenmektedir ve kişilerin bu tip yeteneklerini – bilgilerini gösterdikleri sınavlardan minimum düzeyde 80 ve 70 almaları gerekmektedir. Almanca, İngilizce ve Fransızca ‘dan en az 80 puan beklenmektedir. Bu meslek kişisel olarak ketumluk gerektiren bir iştir.

nasil-mit-ajani-olunur

2017 Polis Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Mit Ajanı Nasıl Olunur ? Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Mit Ajanı Nasıl Olunur Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Mustafa dedi ki:

    80 doğumluyum lise mezunuyum ileri sevişe rusça konuşuyorum çünkü eşim ukraynalı 10 yıl ukrayna kievde yaşadım 2014 te çıkan savaşta döndüm
    Baş vuru yapsam degerlendirilirmi?

Sayfa başına git