MEB Engelli Öğretmen Alımı 2016

MEB Engelli Öğretmen Alımı 2016
13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.
Reklam

MEB 250 Engelli Öğretmen Alımı 2016 ,  Milli Eğitim Bakanlığı  4 yıllık mezun ve Pedagojik Formasyon ve EKPSS sonuç belgeleri ile Engelli sağlık kuruluna girerek belli şartlara sahip olan kişileri Öğretmen ünvanı ile alım yapılacaktır. Ayrıntılar aşağıdaki ilanda yer almaktadır…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bu yılki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) katılan adaylardan 250 öğretmen alımı yapılacak.

Öğretmen Nasıl olunur ? MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, 250 öğretmen ataması için adayların, Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar ile EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri ile Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde belirtilen özel şartları taşıması gerekiyor.

Bu çerçevede, başvurular 14-17 Haziran’da “http://mebbis.meb.gov.tr” veya “http://ikgm.meb.gov.tr” adreslerindeki elektronik başvuru formunu doldurmak suretiyle yapılacak.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek. Ayrıca adayların, halen herhangi kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına ilişkin beyanları alınacak.

Öğretmen Maaşları Ne Kadar ? Atanan engelli adayların, göreve başlama işlemleri sırasında, öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekecek.

Atamalar, adayların tercih ettiği illere, ilan edilen kontenjan sınırlılığında EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Atanan öğretmenlerin görev yerleri valiliklerce belirlenecek.

MEB-ENGELLİ-ÖGRETMEN-ALIMI

MEB 250 Engelli Öğretmen Alımı 2016 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git