Maliye Müfettişi Maaşları Ne Kadar

Maliye Müfettişi Maaşları Ne Kadar
27 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 102 kez okundu.
Reklam

Maliye Müfettişi Maaşları Ne Kadar

Maliye müfettişi maaşları ne kadar sorusuna cevap vermeden önce maliye müfettişinin görev ve yükümlülüklerinden söz etmek istiyoruz.

 

Maliye Müfettişinin Görevleri Nelerdir?

 

Maliye bakanlığına bağlı olarak görev yapan vergi müfettişleri, maliyede kayıtlı vergileri inceleyip analiz yapmakla yükümlüdür. Bununla birlikte, vergide yapılabilecek kaçak durumlarını tespit etmek, soruşturmak ve gerekli olan durumlarda denetlemesini gerçekleştirip ceza uygulamakla sorumludur. Vergi müfettişleri kamu personeline bağlı olarak çalışan kişilerdir. Bundan dolayı, diğer tüm kamu personelleri gibi 657 sayılı devlet memuru kadrosundan sayılmaktadırlar. 657 nolu kanunun kamu çalışanlarına sağladığı tüm haklardan faydalanmaktadırlar.

 

Maliyet Müfettişi Ne Kadar Maaş Alır?

 

Vergi müfettişlerinin çalışma alanları bir çok farklı şekilde olabilmektedir. Özel olarak görevlendirildikleri çeşitli firmaların vergi işlemlerini incelemekle görevledirilebilirler. Bu firmaların eksik ve usulsüzlüklerini takip etmekle ve varsa gereğini yapmakla yükümlüdürler. Ülkemizde çok rastlanan bir durum olan vergi kaçakçılığının önüne geçmek için görevlendirilmiş birimin çalışanlarıdırlar. Vergi usulsüzlüğü yapan şirketler hakkında gerekli işlemleri yapmakla sorumludurlar. Son yılın maaş verilerine göre maliye müfettişlerinin devletten aldıkları maaşlar kıdemine ve görev yetkilerine göre 3700 TL ile 5300 TL arasında değişmektedir. 657 sayılı devlet memuru kanunlarına bağlı olarak yılda iki defa maaş zammı almaktadırlar. Maliye müfettişlerinin maaş durumları evli ve çocuklu olmalarına göre değişebilmektedir. Evli ve çocuklu maliyet müfettişleri ek ödemeler alabilmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Maliye Müfettişi Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git