Maliye Bakanlığı Kontrolörü Maaşları Ne Kadar

Maliye Bakanlığı Kontrolörü Maaşları Ne Kadar
13 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 107 kez okundu.
Reklam

Maliye Bakanlığı Kontrolörü Maaşları Ne Kadar 2017

 

Maliye bakanlığı kontrolörü maaşları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için derlediğimiz bu yazımıda; kontrolör görev ve yetkileriyle birlikte maaşları hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

 

Maliye Bakanlığı Kontrolörü Görevleri Nedir?

 

Maliye bakanlığında çalışan kontrolörün maaşından önce görev ve yetkileri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Maliye bakanlığında çalışmakta olan kontrolörün ana görevlerinden birisi; gelişlerin kontrollerini sağlamaktır. Daha sonraki görev ve yetkileri ise şu şekilde sıralanabilir;

 

Gelirler Genel Müdür adına, gelir idaresi kuruluşlarının tüm işlemlerini incelemek ve teftiş etmekte görevlidir.

 

Maliye bakanlığında görevli memurların suçlarının tahkiki ile ilgili mevzuat gereğince merkez ve taşra kuruluşlarındaki memurlar hakkında tahkikat yapmaktadır.

 

Vergi Usul Kanını hükümlerinin gereğinde olan yoklama, kayıt nizamı kontroller ve tüm vergi incelemelerini yapmakla yükümlüdür.

 

Gelirler Genel Müdürlüğünü ilgilendiren tüm işler hakkında etüdler hazırlamak ve uygulanan kanun, tüzük, yönetmelik, karar, genel tebliğ gibi müktezalar hakkında inceleme yapma görevine sahiptir. Bu görevde görüş ve önerilerde bulunma yükümlülüğü de vardır.

 

Bakanlık makamınca verilen tüm işleri yapmakla yükümlüdür.

 

Maliye Bakanlığı Kontrolörü Maaşı Ne Kadardır?

 

Maliye Bakanlığında görevli Kontrolörün maaşı ise 4500 TL dolaylarında olmaktadır. Maliye bakanlığında kontrolör olmak için meslek giriş sınavını kazanmış olmak şarttır. Bununla birlikte, devlet memurluğunda çalışmak için gerekli olan niteliklerin tümünü taşıyor olmak gerekmektedir.

2017 Memur Maaşları İçin Tıklayınız

Memur Personel Alımları ve Memur Maaşları ile ilgili facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Maliye Bakanlığı Kontrolörü Maaşları Ne Kadar 2017,  Aklınıza takılan bir şey var ise yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git