Komiser Yardımcısı Alımı 2016

Komiser Yardımcısı Alımı 2016
27 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 336 kez okundu.
Reklam

Komiser Yardımcısı Alımı 2016 ,  15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında devlet kurumlarında temizleme çalışması sonucunda Emniyet Genel Müdürlüğünde de ve İçişleri Bakanlığında 11000 kişi açığa alındı. Bu açığa alınan kişiler yerine alımlar başlıyor…

Emniyet Genel Müdürlüğü 2 Bin Komiser Yardımcısı Adayı Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) geleceğin polis yöneticisi olmak isteyen gençleri bünyesine katıyor. Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) ilk kez 2 bin öğrenci alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren PAEM lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edecek. PAEM’e 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları başvurabilecek. Lisans mezunları ile birlikte yurt dışında öğrenim görmüş ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilenler de başvuru yapabilecek. Komiser Maaşları Ne Kadar ? Alınacak komiser yardımcısı adayı öğrencilerin 200’ü kadın 1800’ü erkek öğrenciden oluşacak. Başvuru yapmak isteyen adaylar 22 Ağustos – 6 Eylül 2015 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’na ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilecek. Adayların 2015 yılı içinde yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az 70,000 taban puan alması gerekiyor. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 63,000 taban puan şartı aranacak.

Sınavı kazanarak eğitime alınacak öğrencilere 11 aylık eğitim süresince harçlık ödenecek. Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Komiser Yardımcısı Alımı 2016 , Aklınıza takılan bir şey olursa yorum yaparak sizlere yardımcı olabiliriz.

Etiketler:

Komiser Yardımcısı Alımı 2016 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Tayfun Kuscu dedi ki:

    Ben Kpss ye hic girmedim. Yurdisinda okudum ve lisanz mezunum ! Vatanima ve milletime hizmet etmek istiyorum. Yardimci olurmusunuz bana..?

Sayfa başına git